Dzień Dziecka w SOSW w Giżycku

Nietypowo, bo 31 maja 2016 r., uczniowie klasy I gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku świętowali Dzień Dziecka. Zapraszamy na relacje z tego wydarzenia.

„Tak naprawdę żaden z podopiecznych Pani Anny Górskiej nie podejrzewał nawet, że tego dnia wydarzy się coś wyjątkowego. Wychowawczyni nie pisnęła słówkiem, że ma dla swoich wychowanków niespodziankę. Powiadomiła jedynie rodziców uczniów o planach związanych z tym dniem. Ci również obiecali zachować dyskrecję i udało się – spędziliśmy cudowny dzień na łonie natury.

Tuż po godz. 8:00 cała klasa, wraz z opiekunkami Paniami: Moniką Czerep i Anną Górską, udała się do Ośrodka Jeździeckiego „Anula”, by tam aktywnie spędzić czas. Radość uczniów była ogromna, bowiem od dłuższego już czasu prosili, by zabrać ich na naukę jazdy konnej. Nic zatem dziwnego, że mimo upału nikt nie buntował się przed czyszczeniem koni, donoszeniem im wody i ćwiczeniami w siodle, które wcale nie były takie łatwe. Nie obyło się również bez sesji zdjęciowej, którą głównie wykonywali sami uczniowie.

Po lekcjach jazdy konnej rozpaliliśmy ognisko i każdy ze smakiem zjadł upieczoną przez siebie kiełbaskę. Pogoda nam dopisała, zatem udaliśmy się również, pod okiem Pana Emanuela Zemana i Pani Magdaleny Rogackiej, nad jezioro. I tam dopiero się zaczęło! Nie było nawet mowy, że gimnazjaliści spokojnie usiedzą na miejscu. Pierwsza kąpiel – obowiązkowa.”

Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku