Dzień Edukacji Narodowej w II LO

11Gustawy rozdane! Gala jak co roku odbyła się 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Rozdanie Gustawów swoją obecnością zaszczycili wszyscy pracownicy II LO, zarówno czynni, jak i Ci, którzy odpoczywają już na zasłużonej emeryturze. Wśród zaproszonych gości był miedzy innymi przewodniczący Rady Rodziców – p. Dariusz Sobolewski oraz przyjaciel II LO – p. Jacek Łożyński.

Tegoroczne nominacje przeszły najśmielsze oczekiwania, zarówno organizatorów, jak i samych nominowanych. Do samego końca nie było wiadomo kto i w jakiej kategorii zwyciężył.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Super Przekaz – p. Grzegorz Małek,
Anioł Cierpliwości – p. Dorota Małek,
Sportowy Majstersztyk – p. Dorota Skrzypek,
Królowa Outfitu – p. Jadwiga Kościelska,
Szwajcarski Zegarek – p. Jan Rommel,
Złota Katarynka – p. Mariola Plaugo,
Najlepszy Niedoceniony – p. Edyta Organek,
Ważny, ale Niewidzialny – p. Halina Kutnik, która również została wyróżniona przez Samorząd Uczniowski otrzymując tytuł Królowej Ładu i Porządku.

Rozdanie Gustawów ubarwiła swoim wokalnym występem Ola Niewiadomska z klasy II a oraz grupa taneczna dziewcząt z klasy III a.

Jak co roku p. dyrektor Ewa Downar wręczyła pracownikom szkoły nagrody, a otrzymali je:
p. Mariola Plaugo i p. Małgorzata Szpakowska – za przygotowanie i wdrożenie w realizację projektu ERASMUS+,
p. Katarzyna Czerwińska – za udział w projekcie Bezpieczna Szkoła,
p. Dorota Skrzypek, p. Adam Ingielewicz, p. Edward Maksym – za zajęcie I miejsca w województwie w współzawodnictwie sportowym,
p. Anna Kowalewska – za wprowadzanie innowacji na lekcjach matematyki,
p. Barbara Milewska – za pozyskanie funduszy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
p. Alicja Złotorzyńska – za zaangażowanie w prace szkoły.
Nagrodzeni zostali również pracownicy administracji i obsługi szkoły. Natomiast nagrodę Starosty Powiatu Giżyckiego w tym roku otrzymały p. Ewa Downar i p. Dorota Małek.

Uroczystości zakończyło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy II a, to oni w tym roku są klasą sztandarową oraz ślubowanie klas pierwszych. Te kilka godzin wszyscy spędzili w miłej i serdecznej atmosferze, było dużo śmiechu oraz wzruszeń, zwłaszcza przy pożegnaniu p. Haliny Kutnik, która w tym roku odeszła na emeryturę. Nad całością imprezy czuwali gospodarze gali, czyli uczniowie klasy III a.