Dzień Edukacji Narodowej w SOSW

dscf0121W dniu 13.10.2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym uczniowie oraz kadra nauczycieli obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją .

„Dnia 13.10.2016 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Cała społeczność szkolna, odświętnie ubrana, zebrała się o godzinie 8:00 w sali gimnastycznej, by wziąć udział w uroczystym apelu. Uroczystość poprowadziły Panie: Beata Jasudowicz – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Katarzyna Rzeczycka – dyrektor SOSW w Giżycku. Obie Panie przywitały zaproszonych gości: Starostę Powiatu Giżyckiego – Pana Wacława Strażewicza, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku – Panią Małgorzatę Czopińską, wicedyrektora Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku – Pana Ryszarda Należytego, dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku – Panią Bożenę Giedziuszewicz oraz byłych pracowników szkoły z eksdyrektor placówki – Panią Benedyktą Jańczyk na czele. Prowadzące przywitały również obecnych pracowników Ośrodka, samych uczniów i ich rodziców.
Podczas uroczystości Pan Strażewicz osobiście przekazał najlepszej uczennicy SOSW w Giżycku – Marlenie Gral – stypendium, przyznane właśnie przez Starostę Powiatu Giżyckiego. Z kolei Pani Małgorzata Cituk – Prezes Ogniska ZNP – wręczyła nauczycielom, którzy w tym roku obchodzili jubileusz pracy, listy gratulacyjne i kwiaty.
Podczas tak istotnej uroczystości nie mogło zabraknąć akademii, ukazującej pracę nauczycieli widzianą oczami uczniów. Zabawny spektakl odegrali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Wydawać by się mogła, że z tej mieszanki wybuchowej nic dobrego wyjść nie może. Nic bardziej mylnego – aktorzy odegrali swe role wyśmienicie, choć nie obyło się bez tremy i drżenia rąk. Część artystyczną przygotowały Panie: Elżbieta Kobielska i Anna Górska.
Po akademii głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Oskar Tyszka i Karolina Makarewicz. Złożyli oni życzenia nie tylko nauczycielom, ale i uczniom. W końcu to też ich święto. Następnie przekazali wyniki plebiscytu na naj… nauczyciela. I tak: Najsympatyczniejszym Nauczycielem okazała się Pani Beata Jasudowicz, Najśmieszniejszym Belfrem został okrzyknięty Pan Witold Pacześniak, Nauczycielem Pomysłowym została  Pani Alicja Śmierska, Pomocnym z kolei Pan Emanuel Zeman, natomiast Najbardziej Wymagającym Nauczycielem Pan Adam Paczkowski. Wszyscy nauczyciele otrzymali czekoladowe medale i gromkie brawa.
Dzień Edukacji Narodowej okazał się też doskonałą okazją do docenienia uczniów za wysoką frekwencję i kulturę osobistą w miesiącu wrześniu. W związku z tym dyrektor Ośrodka – Pani Rzeczycka wszystkim sumiennym i kulturalnym uczniom wręczyła drobne upominki.
Uroczystość zakończono drobnym poczęstunkiem i gorącą kawą”.