„Dzień Otwarty” w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się „Dzień Otwarty”, który zorganizowali uczniowie klas I – III technikum oraz ich nauczyciele i wychowawcy. Przedsięwzięcie to miało na celu zaprezentowanie szkoły w jej środowisku lokalnym. Podczas imprezy ukazano: szeroki wachlarz osiągnięć szkoły, bazę dydaktyczną, a przede wszystkim ofertę edukacyjną dla młodzieży kończącej właśnie kształcenie gimnazjalne.

„Dzień otwarty” rozpoczął się o godzinie 8:00 przybyciem pierwszych gości. Uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, prezentowali zalety wszystkich kierunków kształcenia. W różnych częściach holu zostały przygotowane stanowiska, a na nich odpowiednie rekwizyty, materiały dydaktyczne, plansze, modele i prezentacje multimedialne.

Pięknie prezentowali się uczniowie naszej szkoły, ubrani w koszulki charakterystyczne dla poszczególnych zawodów. Wśród nich wymienić należy: technika inżynierii środowiska i melioracji, technika budownictwa, technika rolnika, technika architektury krajobrazu, technika systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Nie zabrakło również stoiska dla technikum agrobiznesu, choć tak naprawdę trudno nazwać to stoiskiem. Przedstawiciele tego kierunku kształcenia zaprezentowali miniprzedsiębiorstwo PEGAZ, które funkcjonuje w szkole od kilku lat i pozwala uczniom poznać zalety oraz wady prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Natomiast sala gimnastyczna, w przeważającej części, została zajęta przez dziewczęta ćwiczące zumbę, niezwykle modną i przynoszącą świetne efekty w kształtowaniu sylwetki, dyscyplinę sportową. Uczennicom udało się nawet porwać odwiedzającą młodzież do „tańca” i dobrej zabawy.

Gimnazjaliści, którzy odwiedzili naszą szkołę, chętnie uczestniczyli w spacerze po klasopracowniach i terenie wokół budynku. Szczególne zainteresowanie wzbudzały sale komputerowe, siłownia, pracownie zawodowe, sala gimnastyczna, boisko sportowe. Gimnazjalistów oprowadzali uczniowie ZSKŚiA, co z pewnością nie było bez znaczenia. Już podczas pierwszego zetknięcia ze szkołą mogli oni poczuć atmosferę nasyconą pozytywną energią i radością.

Uwagę zwiedzających przykuła tablica promująca zajęcia pozalekcyjne szkoły. Wśród nich wymienić należy m.in.: zajęcia muzyczne, kółko artystyczne, szkolne koło geograficzne, zajęcia tenisa stołowego, koło chemiczne, koło fizyczne, zajęcia ekologiczne, zajęcia z obrony cywilnej, szkolne koło wolontariatu, koło florystyczne, koło rysunkowo-projektowe, uczniowski klub sportowy „Technik” oraz Bractwo Chodzikowe.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości z uwagi na ciekawe i unikalne, zarówno w województwie warmińsko – mazurskim  jak i na terenie Polski kierunki kształcenia.

Anna Górska

 

 

Fot. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku