Dzień Solidarności z PPP Giżycko

24 października br. Agnieszka Zdanewicz (pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Giżycku) we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Giżycku oraz szkołami ponadgimnazjalnymi zorganizowała Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem ,,Zintegrowani wobec trudnej sytuacji na rynku pracy’’. Spotkanie odbyło się z okazji Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej na Warmii i Mazurach. Miało ono na celu promocję aktywności zawodowej wśród ludzi na każdym etapie ścieżki kariery, która wybierając edukację powinna dopasować nie tylko swoje zainteresowania oraz plany na przyszłość, ale przede wszystkim zapotrzebowanie na potencjalnych pracowników w danej profesji. Pośredniczka pracy radziła: „Jeżeli na rynku jest deficyt wysoko wykwalifikowanych specjalistów, takich jak:  farmaceuci, prawnicy, programiści – to idźmy w tym kierunku. Dzisiaj opłaca się mieć dobry fach w ręku niż kończyć byle jakie studia, gdyż pracodawcy poszukują fachowców, czyli osób, które mogą pochwalić się konkretnymi kwalifikacjami. Jeśli mimo wielu starań nie udało Ci się znaleźć zatrudnienia godnego Twoich oczekiwań, przemyśl co jeszcze powinieneś zrobić? Taka synteza jest niezbędna. Być może podczas rozmowy kwalifikacyjnej popełniłeś błędy albo miałeś nieodpowiednie kwalifikacje? Niestety na rynku pracy powiało pesymizmem, jednak warto uzbroić się w cierpliwość i mieć odrobinę optymizmu, ponieważ najczęściej ciężka praca i determinacja prowadzą do sukcesu, do którego nie ma żadnej windy,  trzeba iść po schodach.”

Pracownica OHP podkreślała również jak istotna jest reintegracja zawodowa mająca na celu pokazanie jak aktywnie szukać pracy, nauczyć się autoprezentacji, zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje, dlaczego wypada zapoznać się z podstawami prawa pracy.

Druga część Dnia Otwartych Drzwi odbyła się w ramach Giełdy Pracy z olsztyńską rekruterką i dotyczyła stanowiska: pracownik podczas przebudowy działów w jednym z giżyckich marketów. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony bezrobotnych, ale także nieaktywnych zawodowo, uczących się w systemie dziennym. Była to również okazja do nawiązania relacji międzyludzkich oraz propagowania idei aktywnego życia zawodowego w naszym województwie. Po zapoznaniu się z wymaganiami dotyczącymi zatrudnienia w/w wakatu, osoby zainteresowane wypełniły stosowne dokumenty.

Klienci PPP podczas wyszukiwania ofert pracy

Rekruterka z uczestnikami Giełdy Pracy

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP Giżycko powstał przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autorką tekstu jest Agnieszka Zdanewicz – pośredniczka pracy
Autorką zdjęć jest Agnieszka Zdanewicz – pośredniczka pracy