„Elektryk” zwycięzcą powiatowych eliminacji Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

25 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Giżycku odbyły się powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, do których zgłosiły się reprezentacje 3 giżyckich szkół średnich, dla których Powiat Giżycki  jest organem prowadzącym, t.j. Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.

Ze względu na trudności techniczno-organizacyjne w bieżącym roku postanowiono zakończyć eliminacje po przeprowadzeniu konkurencji teoretycznych polegających na rozwiązaniu testów obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (25 pytań) oraz zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie (10 zadań).

W wyniku przeprowadzonych konkurencji zgłoszone  drużyny zajęły kolejno:

1 m-ce: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych

2 m-ce: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

3 m-ce: Zespół Szkół Zawodowych.

Organizatorem eliminacji powiatowych Turnieju był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży  Pożarnej w Giżycku, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rynie, którym serdeczne podziękowania na zakończenie złożył Starosta Giżycki Pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Szczególne podziękowania dla P.P. Pindur.