Eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2019

24 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Kierowców LOK w Giżycku przy ul. Św. Brunona 4, odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2019. Zwycięska drużyna, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, reprezentować będzie Powiat Giżycki w finale wojewódzkim.

Celem Turnieju jest popularyzacja wśród uczniów szkół średnich znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie sportów motorowych.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn reprezentujących: II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Wydminach.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały: II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku i Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Wydminach.

Organizatorzy, to tradycyjnie Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Komenda Powiatowa Policji w Giżycku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Giżycku, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rynie, Ośrodek Szkolenia Kierowców LOK w Giżycku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku oraz Przedsiębiorstwo Prywatne PINDUR.

Źródło informacji: Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku