,,Energy week” w ZSKŚiA

20170216_131205W dniach 13-17.02.2017 r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się tydzień energetyki pod hasłem ,,Energy week”. Młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą i zdolnościami manualnymi uczestnicząc w konkursach oraz w konkretnych działaniach związanych z zagadnieniem energii. Uczniowie klas ,,energetycznych” tzn. Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej mieli do wykonania konkretne zadania:

  • II – dokonała pomiaru natężenia oświetlenia w salach lekcyjnych i opracowała wyniki
  • III – przygotowała i przeprowadziła grę edukacyjną – ,,Energetyczne podchody” dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Giżycku
  • IV – sprawdziła i oceniła testy uczestników konkursu wiedzy o OZE oraz modele turbin wiatrowych

            Pozostałe klasy – ,,nieenergetyczne” brały czynny udział w konkursach: wiedzy o OZE oraz na model turbiny wiatrowej. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa 1 Technikum Budowlanego przed klasą 2, 3 i 1 Technikum Agrobiznesu.

            Na lekcjach chemii w klasach I p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz omawiała wraz z uczniami zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Pozostali nauczyciele na swoich lekcjach również wykorzystywali zagadnienia związane z OZE. Podczas jednej z długich przerw w szkole była rozdawana darmowa, energetyczna czekolada.

            Gościliśmy uczniów kl. III Gimnazjum nr 2 w Giżycku, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanej zabawie. Gimnazjaliści gościli na różnych lekcjach, na których musieli wykonać różnorodne zadania. Dzięki tej wizycie mogli lepiej poznać naszą szkołę.

            Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie zwrócili uwagę na zagadnienia związane z OZE oraz wzrosła ich świadomość w tej przyszłościowej dziedzinie.