#ErasmusDays w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku

Dnia 13 października 2022r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku świętowali Dni Erasmusa. #ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Z tej okazji pod kierunkiem koordynatora projektu Pani Małgorzaty Szpakowskiej uczniowie przygotowali multimedialną prezentację i quiz na temat efektów działań szkolnej grupy projektowej uczniów i nauczycieli z Gizewiusza.

Była to doskonała okazja dla uczestników projektu „Rozwój kompetencji uczniów z Giżycka” do przedstawienia obszarów ich aktywności w ramach mobilności do Grecji z maja tego roku, a także zatańczenia tradycyjnego greckiego tańca – zorby. Uczniowie mają nadzieję, że zarazili społeczność szkolną swoją inicjatywą, która pokazuje jak szerokie są możliwości edukacyjne w obecnym świecie.

Na koniec, wszyscy, którzy brali udział w projekcie otrzymali certyfikaty, które dokumentują ich udział w projekcie. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+ Edukacja szkolna.

 

 

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku