Ferie w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku

Dawno, dawno na rozległej równinie była sobie indiańska wioska, a w niej żyło plemię Taka – Tuka. Mieszkali w tipi,  opodal wielkiej rzeki… W pierwszym tygodniu ferii, od 21 do 25 stycznia, „Indiańską wioskę w bibliotece” odwiedziło 171 bladych twarzy. Dzieci w wieku przedszkolnym brały udział w dwugodzinnej, fabularyzowanej zabawie nastawionej na przeżywanie, doświadczanie sytuacji i współdziałanie w grupie. Maluchy przybierały indiańskie barwy, stroje i nazwy. Uczyły się tańców i okrzyków plemiennych, budowały tipi, poznawały tropy dzikich zwierząt i polowały na bizona. W zajęciach wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajka”, „Promyk”, Przedszkola Miejskiego Nr 4, Szkoły Podstawowej w Rydzewie oraz grupa dzieci z rodzicami z Giżyckiego Klubu Mam i Tatusiów „Monti”.

Źródło informacji: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku