Finał Wojewódzki Turnieju Moje Boisko Orlik 2012

Piłkarki z Wydmin zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju Moje Boisko Orlik 2012. Gimnazjalistki z Wydmin w pokonanym polu zostawiły rówieśniczki z Miłek, Ostródy, Giżycka i Kruklanek, mimo, iż z tymi ostatnimi bezpośrednie spotkanie przegrały 1:2.

Kiedy turniej rozgrywany jest systemem „każdy z każdym” losy końcowej klasyfikacji ważą się do ostatniego meczu. Podobnie było i teraz. Pierwsze spotkanie wydminianki wygrały 2:1 z gospodyniami turnieju, zespołem z Miłek. Drugi mecz to wspomniana porażka z Gimnazjum Kruklanki 1:2, która w kontekście dwóch kolejnych kolejek spotkań niczego jeszcze nie przesądzała. W trzecim meczu wydminianki gładko rozprawiły się z Gimnazjum 1 z Giżycka zwyciężając 9:0. W równoległym spotkaniu Kruklanki tylko zremisowały z Miłkami 1:1, tracąc bramę w ostatnich minutach.

W ostatnim swoim meczu Gimnazjum Wydminy podejmowało zespół z Ostródy, który do tej pory nie stracił punktów. Bardzo dobra gra całego zespołu i indywidualna akcja Moniki Stefaniak sprawiły, że trzy punkty zostały dopisane do konta zespołu z Wydmin.

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie Ostróda – Kruklanki. Zwycięstwo i remis dawały ostródziankom drugie miejsce, Kruklanki, żeby wygrać cały turniej musiały ten mecz wygrać. Jeszcze w pierwszej połowie Ostróda wyszła na prowadzenie i nie oddała go do ostatniego gwizdka sędziego. Z wyniku 1:0 dla Ostródy najbardziej szczęśliwe były piłkarki z Wydmin, bo to one świętowały triumf w całym turnieju. Patrycja Kuźmińska z Wydmin została wybrana najlepszą bramkarką. Nagrody zwyciężczyniom wręczyli przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Wacław Wasiela oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach pani Bożena Ferenc.

Skład Gimnazjum Wydminy: Milena Samiła, Ola Czobot, Zuzanna Osinka, Kinga Waszkielewicz, Kinga Syrnicka, Monika Stefaniak, Patrycja Kuźmińska, Marlena Makowska, Julia Kolendo, Zofia Warszewska.