Fundacja Pętla Mazurska zaprasza na warsztaty

Fundacja Pętla Mazurska zaprasza, osoby zainteresowane przyszłością naszego regionu, na warsztaty na których będziemy zastanawiać się nad rozwiązaniami dotyczącymi nowego szlaku żeglownego łączącego jezioro Niegocin i Śniardwy poprzez jeziora Wojnowo, Buwełno i Tyrkło. Warsztat odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2013 roku w godz. 9.00 – 16.00 w Giżycku w restauracji PORTO (ul. Nadbrzeżna 5a).

Program spotkania:

1. Prezentacja samorządowej koncepcji rewitalizacji i rozbudowy drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi, a Kanałem Augustowskim
  2. Wypowiedzi ekspertów na temat koncepcji (m.in. przedstawiciele samorządu, planiści – twórcy koncepcji, specjaliści ds. ochrony środowiska, ekonomii, hydrologii, przedstawiciele organizacji pozarządowych)
  3. Zbieranie pomysłów – jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą budowa nowego szlaku, jak wykorzystać potencjał naszego regionu; wyrażenie własnych opinii uczestników warsztatu, znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania – praca w grupach
  4. Obiad
  5. Prezentacja wypracowanych pomysłów, głosowanie, w którym zostaje wyłoniona najciekawsza propozycja; dyskusja nad szansami realizacji przedstawionych koncepcji
  6. Podsumowanie warsztatu i przedstawienie następnych kroków w projekcie

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zapisywanie się na warsztaty.

Zapisy przyjmujemy:

telefonicznie pod numerami:  515 125 150 – Agnieszka i 501 200 095 – Dorota
mailowo: biuro@petlamazurska.org.pl

Liczymy na Państwa obecność! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Opracowanie społecznej koncepcji rozwoju regionu mazurskiego, związanego z planowaną przez samorządy lokalne budową nowej drogi wodnej – „Pętla Mazurska”, łączącej jeziora Niegocin i Śniardwy.”

ZAPROSZENIE   [pobierz]