Gala Finałowa 17 edycji Konkursu „Lodołamacze 2022”

Wczoraj (6.10. br.) w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 17. edycji Konkursu „Lodołamacze 2022”. Pierwsze miejsce i statuetkę „Lodołamacza 2022” w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej z Giżycka. Serdecznie gratulujemy!
FAZON – Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych – od 17 lat przyznaje nagrody dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ideą przedsięwzięcia jest łamanie stereotypów i uprzedzeń do osób niepełnosprawnych przede wszystkim na rynku pracy. Tytułem „Lodołamacza” wyróżnione zostają firmy, instytucje i osoby, które zatrudniają osoby niepełnosprawne.
Podczas wczorajszej Gali statuetki wręczono w siedmiu kategoriach konkursowych oraz w dwóch kategoriach specjalnych: „Super Lodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.
„Super Lodołamacz” trafił do twórców filmu „Sonata” za przedstawienie poruszającej, autentycznej historii muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla.
Wyróżnienie w kategorii „Super Lodołamacz” otrzymała kampania „Breastfit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa”, której organizatorem jest Fundacja Onkocafe-Razem Lepiej, przy wsparciu Firmy Novartis.
W kategorii „dziennikarz bez barier” I miejsce i statuetkę Lodołamacz 2022 otrzymał Tomasz Wolny z TVP. Tomasz Wolny znany jest ze swojej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, szczególnie bliskie są mu osoby z Zespołem Downa.
„Lodołamacza Specjalnego” otrzymał Marek Kamiński za stworzenie aplikacji LifePlan App wspomagającej walkę z depresją u dzieci i młodzieży.
W kategorii „zakład pracy chronionej” I miejsce i statuetkę „Lodołamacz 2022” otrzymał: Naprzód Hospital sp. z.o.o. W kategorii „otwarty rynek” I miejsce i statuetkę „Lodołamacz 2022” dostała Spółdzielnia Socjalna MULTISERVICE.
W kategorii „instytucja” I miejsce i statuetkę „Lodołamacz 2022” otrzymało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Szczecinie.
W kategorii „rehabilitacja społeczno-zawodowa” I miejsce i statuetka trafiła do Zakładu Aktywności Zawodowej z Giżycka.
W kategorii „przyjazna przestrzeń – dostępność cyfrowa” I miejsce i statuetkę otrzymał Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Projekt „Lodołamacze 2022” dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu o zlecenie realizacji zadań pod nazwą „Sięgamy po sukces”. Celem projektu jest wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.
Konkurs Lodołamacze odbył się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją: https://www.youtube.com/watch?v=8sZIFegvdCY

fot. PAP/Paweł Supernak