Gala Jakości 2012 – statuetki trafiły do zwycięzców

9 listopada br. na olsztyńskim zamku odbyła się Gala Jakości 2012, na której ogłoszono laureatów XII edycji „Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości” oraz zwycięzców VIII edycji konkursu „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”. Wśród laureatów konkursów nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Giżyckiego, czyli Urzędu Miasta i Gminy Ryn oraz Restauracji „Łabędzi Ostrów” z Pięknej Góry koło Giżycka.

Urząd Miasta i Gminy Ryn otrzymał wyróżnienie I stopnia za doskonałość zarządzania w konkursie „Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości” w kategorii „organizacja publiczna”, zaś Restauracja „Łabędzi Ostrów” z Pięknej Góry koło Giżycka otrzymała wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” w kategorii „usługa gastronomiczna”.

W Gali Jakości wziął udział również Wacław Strażewicz, Wicestarosta Giżycki, który miał okazję osobiście pogratulować Laureatom konkursów.

Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości odbyła po raz dwunasty, a jego adresatami były organizacje publiczne i edukacyjne, jak i przedsiębiorstwa. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 organizacje.

Najważniejsze wyróżnienia konkursu „Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości”:

• Biuro Podróży „Szarpie Travel” Sp. z o.o. Sp. K. w kategorii „mikro i małe organizacje produkcyjne i usługowe”,
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie w kategorii „organizacje produkcyjne i usługowe”,
  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w kategorii „organizacje edukacyjne”.
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie – wyróżnienie I stopnia za doskonałość zarządzania,
  • Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu – wyróżnienie za zaangażowanie w doskonałość zarządzania,
  • Miejskie Przedszkole „Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku – wyróżnienie za zaangażowanie w doskonałość zarządzania.
  • Nie przyznano statuetki w kategorii „organizacje publiczne”, natomiast wyróżnienia przypadły w udziale: Urzędowi Miasta i Gminy Ryn (wyróżnienie I stopnia za doskonałość zarządzania), Urzędowi Miejskiemu w Gołdapi (wyróżnienie za zaangażowanie w doskonałość zarządzania).

Z kolei konkurs na najlepszy produkt i usługę Warmii i Mazur odbył się po raz ósmy.  Jego celem jest wyłonienie optymalnych produktów i usług w regionie oraz ich promocja na rynku lokalnym, krajowym i Unii Europejskiej. Podczas gali wyróżniono 31 firm i instytucji. Pełna lista [pobierz]

Najważniejsze wyróżnienia „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”:

• w kategorii „Produkt żywnościowy”: Gospodarstwo Rybackie Szwaderki k/Olsztynka za ryby świeże oraz Mazurskie Miody ZPH „Karolina” Bogdan Piasecki z Tomaszkowa k/Olsztyna za miód lipowy,
  • w kategorii „produkt żywnościowy o charakterze przemysłowym”: Browar Kormoran z Olsztyna za piwa smakowe,
  • w kategorii „produkt przemysłowy”: Delphia Yachts Kot z Olecka za Jacht Delphia 40.3,
  • w kategorii „produkt rzemieślniczy i usługa rzemieślnicza”: Manufaktura Górecka Cezary Wodziński z Ublika k/Orzysza za Kafle Mazurskie,
  • w kategorii „usługa turystyczna”: Mazury PTTK z Olsztyna za spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni oraz Zespół Pałacowy Galiny k/Bartoszyc za usługi turystyczne,
  • w kategorii „usługa gastronomiczna”: Karczma Skansen w Olsztynku za usługi gastronomiczne,
  • w kategorii „usługa medyczna”: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie za leczenie wewnątrznaczyniowe tętniaków aorty piersiowej i brzusznej oraz leczenie wewnątrznaczyniowe rozwarstwień aorty,
  • w kategorii „usługa medyczna – przychodnie”: NZOZ Olsztyńscy Ortopedzi z Olsztyna za kompleksowe leczenie i diagnostykę schorzeń narządu ruchu,
  • w kategorii „usługi inne”: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie za Kortowiadę – Juwenalia UWM, PHP Martom-Traveland Hotel Anders Stare Jabłonki za Puchar Świata w Siatkówce Plażowej FIVB Beach Volleyball Swatch Word Tour Mazury Orlen Grand Slam.

Nagrody i wyróżnienia wręczali m.in. Gustaw Marek Brzezin, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Julian Osiecki, Przewodniczący Sejmiku Województwa.

Źródło informacji: Wrota Warmii i Mazur

Fot: www.olsztyn24.com