Gala Klasy Laser 2016

W piątek 6 stycznia br. w warszawskim teatrze Palladium odbyła w doroczna Gala Klasy Laser 2016, która jest podsumowaniem sezonu w tej olimpijskiej żeglarskiej klasie. Uroczystość prowadził dziennikarz i wielki miłośnik żeglarstwa Paweł Pochwała.

Ponieważ w minionym sezonie sukcesów w laserowym teamie Giżyckiej Grupy Regatowej nie brakowało więc i na Gali było o Giżycku dużo.
W podsumowaniu Pucharu Polski 2016 wygląda to następująco:
– Julia Rogalska – III miejsce w Pucharze Polski klasy Laser 4.7 U16 Kobiet
– Marta Weiss – II miejsce w Pucharze Polski klasy Laser 4.7 U18 Kobiet
– Wojciech Klimaszewski – III miejsce w Pucharze Polski klasy Laser Radial U19 i I miejsce U17 Mężczyzn
– Stanisław Klimaszewski – III miejsce w Pucharze Polski klasy Laser Radial Senior

Podczas Gali ogłaszane są też tytuły Zawodniczki, Zawodnika i Trenera Roku, już sama nominacja do takiego tytułu jest wielkim prestiżem. W tym roku w każdej z tych kategorii posiadaliśmy swojego przedstawiciela.

Julia Rogalska – brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została nominowana wśród takich zawodniczek jak Magda Kwaśna, Agata Barwińska czy Wiktoria Gołębiowska.

Wojtek Klimaszewski – brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski znalazł się w znakomitym gronie najlepszych zawodników klasy Laser m.in. obok Marcina Rudawskiego, Kacpra Ziemińskiego czy Jakuba Rodziewicza.

Cezary Borkowski za pracę z giżyckim teamem i reprezentacją kraju podczas Mistrzostw Europy w Talinnie otrzymał nominację na Trenera Roku – obok Bartka Szotyńskiego, Roberta Siluka, Patryka Lutomskiego czy Wojciecha Janusza.

Tytuły Zawodników Roku 2016 otrzymali Agata Barwińska i Kacper Ziemiński, a Trenerem Roku został Wojciech Janusz.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!