Gala Sportu Szkolnego w Olsztynie

10 grudnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Olsztynie odbyła się zorganizowana przez Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, IV Gala Sportu Szkolnego, której celem było podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2011/2012.

Giżyckie szkoły w poszczególnych kategoriach zajęły następujące miejsca:

Szkoły podstawowe:
I miejsce Szkoła Podstawowa  Nr 7 im. Janusza Korczaka
III miejsce Szkoła Podstawowa  Nr 4 im. I Dywizji Piechoty

Gimnazja:
I miejsce Gimnazjum Nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego
III miejsce Gimnazjum Nr 3
VIII miejsce Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II

Szkoły Ponadgimnazjalne:
III miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza
V miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego
VII miejsce Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

W punktacji generalne zarówno Powiat Giżycki i Miasto Giżycko zajęły II miejsce, ulegając jedynie Olsztynowi.

Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego dokonał także klasyfikacji za okres kadencji 2008 – 2012.

W kategorii Szkół Podstawowych, I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  Nr 7 im. Janusza Korczaka, a II miejsce Szkoła Podstawowa  Nr 4 im. I Dywizji Piechoty.

W kategorii gimnazjów: Gimnazjum Nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego zajęło II miejsce, a Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II miejsce III.

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne: II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza zajęło miejsce II, a I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego miejsce V.
Dzięki tym wynikom w 4-leciu Powiat i Miasto zajęły I miejsca w swoich kategoriach.

Ponadto samorząd Powiatu Giżyckiego otrzymał wyróżnienie za zorganizowanie w ciągu 4 lecia 2008 – 2012 największej ilości zawodów w ramach współzawodnictwa sportowego szkół.

Tekst: Ryszard Należyty

Fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Giżycku