Gala Sportu SZS- POWIAT GIŻYCKI NR I W WOJEWÓDZTWIE

SZS17 grudnia 2014 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się zorganizowana przez Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, Gala Sportu Szkolnego, której celem było podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2013/2014.
Giżyckie szkoły w poszczególnych kategoriach zajęły następujące miejsca:

I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego, na II miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza. W punktacji generalnej Powiat Giżycki i Miasto Giżycko zajęły I miejsce a Gmina Giżycko VIII wśród gmin wiejskich.  Ponadto uhonorowano przedstawicieli Powiatowego SZS w Giżycku. Karol Chmielewski otrzymał honorową statuetkę i tytuł najlepszego organizatora zawodów Szkolnego Związku Sportowego 2014 na Warmii i Mazurach a Jolanta Maksymiuk tytuł Społecznika roku . W pierwszych „dziesiątkach” klasyfikowane były jeszcze na VII miejscach SP Kruklanki i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.

W rankingu szkół podstawowych:

• I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4 im. I Dywizji Piechoty,
  • II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Janusza Korczaka,

Wśród gimnazjów:

I miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego, a Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II miejsce III. Również III miejsce wśród gimnazjów wiejskich zajęło Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach. We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych: