Geografowie z Gizewiusza wrócili z wyprawy na Łącką!

Klasy geograficzne z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustaw Gizewiusza w Giżycku, po raz kolejny wybrały się na lekcje w teren, a dokładnie w dniach 6 – 9.06.2013 roku przebywały w Łebie. Tym razem do klasy II e pod opiekuńczym skrzydłem wychowawczyni pani Jadwigi Kościelskiej dołączyła delegacja z II c oraz przyszli geografowie z klasy I b wraz z wychowawczynią panią Dorotą Małek. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwał również rodzic jednej z uczennic, pan Jacek Dybaś. Celem wyprawy był Słowiński Park Narodowy, a dokładne ruchome wydmy i wdrapanie się na najwyższą wśród nich, czyli Wydmę Łącką /45 m n.p.m./.

Po drodze do Łeby, miejsca naszego zakwaterowania, odwiedziliśmy Gdańsk, aby pospacerować ulicą Długą oraz poprosić Neptuna o słoneczną pogodę. Pobyt w grodzie nad Motławą był krótki, ale za to przyjemny.
Na miejscu, po zakwaterowaniu i obiadokolacji poszliśmy „przywitać się” z Bałtykiem, woda w morzu była zimna i … słona, o czym niektórzy przekonali się naocznie.

Pobyt w Łebie obfitował w wiele atrakcji: spacer wzdłuż Jeziora Sarbsko w towarzystwie komarów i ślimaków, pobyt w SeaParku, w którym mogliśmy obejrzeć karmienie oraz pokaz sztuczek w wykonaniu kotików i fok, zwiedzanie prehistorycznego oceanarium w wymiarze 3D, wędrówka wzdłuż najszerszej plaży nadbałtyckiej oraz przez morze wydm, wdrapanie się na Łącką, sturlanie się ze szczytu wydmy na sam dół i znowu wdrapanie, i … tak w kółko, kilka razy /każdy miał w kieszeniach tonę piasku/, a na koniec pobytu rejs super statkiem po Jeziorze Łebsko.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Gdynię, aby przy Skwerze Kościuszki podziwiać polskie jachty – Dar Pomorza i Fryderyk Chopin, jak również okręt wojenny – Błyskawicę. Pogoda nam dopisywała, przez całą wycieczkę niebo było bezchmurne i słoneczne. Dzięki temu spiekliśmy się jak raczki. Pobyt nad morzem był udany, żal było opuszczać plaże, wydmy i Bałtyk … może wrócimy tu, nie jako klasy, ale już prywatnie.

Uczestnicy wyprawy
z klas Ib, IIc, IIe
wraz z wychowawcami

 

 

 Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku