Giżyccy żeglarze na trasach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013

W dniach 08-18.08.2013 r. na wodach Zalewu Włocławskiego rozegrane zostały regaty żeglarskie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Giżycką Grupę Regatową, czyli Międzyszkolna Bazę Sportów Wodnych i Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego „Niegocin”, reprezentowało 15 zawodników i zawodniczek. W klasie Optimist wysoką formę w tym sezonie potwierdziła Julia Szmit zdobywając srebrny medal w konkurencji dziewcząt.

Bardzo dobrze finiszowała także Kinga Łozak, która była czwarta. W konkurencji chłopców do ostatniego wyścigu nie było wiadomo, jak będzie wyglądał „podział” medali. W tej rozgrywce liczył się bardzo Filip Szmit, który ostatecznie zakończył swój start na 4 miejscu. Czwarta była też w kl. Laser 4,7 Dziewcząt Magda Daniszewska, która przegrała brązowy medal na remisie.

Drużynowo MBSW/UKŻR w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła 6 miejsce na 69 biorących udział klubów. Była też najwyżej sklasyfikowanym klubem z województwa.

Trenerami Giżyckiej Grupy Regatowej byli: Barbara Dziekańska – kl. Optimist, Cezary Borkowski – kl. Laser  i Mirosław Ambroch – kl. Techno 293.