Giżycka Gala Żeglarska 2014

9 - Kopia7 listopada w Sali Konferencyjnej giżyckiej Ekomariny odbyła się gala żeglarska podsumowująca kolejny sezon, który był  pełen sukcesów, radości i ciężkiej pracy. Prezentowały się wszystkie żeglarskie teamy – było dużo zdjęć i filmów, trenerzy przedstawiali osiągnięte wyniki. A było  czym się chwalić !

Swoją obecnością wydarzenie to uświetnili włodarze Miasta i Powiatu Giżyckiego: Jolanta Piotrowska – Burmistrz i Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta wraz z zastępcą oraz Przewodniczące Rad – Małgorzata Czopińska Przewodnicząca Rady Miejskiej i Krystyna Kralkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu.

Swoje osiągnięcia prezentowali: Izabela Godlewska – Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, Krzysztof Dziedzic –  Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał” i oczywiście Giżycka Grupa Regatowa czyli Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych z Uczniowskim Klubem Żeglarstwa Regatowego „Niegocin” w osobach Alicji Klimaszewskiej i Wojciecha Cabana.

Niewątpliwie gwiazdą wieczoru była Julia Szmit, która żegnała się z klasą Optimist. Przez osiem ostatnich lat dostarczyła wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji; to najlepsza zawodniczka grupy A w kraju – m.in I miejsce wśród dziewcząt w Pucharze Polski 2014, złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2012 i 2014r, srebrny medal OOM w 2013 r.
Życzymy Julii powodzenia w rywalizacji w nowej klasie 420 !

Z klasy Optimist oprócz Julii Szmit „wyrośli” również Kinga Łozak, Maciek Abramowicz, Julia Rogalska, Kacper Bochan i Filip Brajczewski.

Kinga Łozak to srebrna medalistka w klasie Optimist na tegorocznej OOM w Pucku;
Maciej Abramowicz – 17 w Pucharze Polski klasy Optimist gr. A;
Julia Rogalska – 69 miejsce w Pucharze Polski kl. Optimist gr. A 2014, 20 miejsce dziewcząt;
Kacper Bochan – 76 miejsce w Pucharze Polski gr. A w klasie Optimist 2014;
Filip Brajczewski – 70 miejsce w Pucharze Polski.

A najlepszym klubowym zawodnikiem (wśród chłopców) w klasie OPP A był w tym sezonie Filip Szmit – IV w Pucharze Polski klasy Optimist gr. A.
Najwyżej sklasyfikowani w Pucharze Polski zawodnicy OPP gr. B to Kuba Kazukiewicz i Amelka Dziąba. Najlepsi zawodnicy klasy Optimist do lat 9 tego sezonu to Patryk Chełkowski i Amelka Potejko.
Wyróżnienie otrzymał też sześcioletni Mikołaj Strupiński. Wszyscy zawodnicy otrzymali od swoich trenerów Basi i Bogdana Dziekańskich karty wyników.

Z laserowym teamem żegnała się również Magda Daniszewska (złota medalistka tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku, zwyciężczyni Pucharu Polski klasy Laser 4.7 w tym roku). Magda, z uwagi na warunki fizyczne zmienia klasę żeglarską – już podjęła treningi w klasie 420.

W klasie Laser wyróżnienia otrzymali również Wojtek Klimaszewski (V na OOM, IV w Pucharze Polski) i Michał Strupiński (IX na OOM, IX w Pucharze Polski). Obaj zostali powołani do kadry narodowej na przyszły sezon.
Za uzyskane wyniki uhonorowany został też Stanisław Klimaszewski – IV na MP w klasie Laser Radial, X na MP w klasie Laser Standard, IV w Pucharze Polski.
Specjalne wyróżnienie od trenera Czarka Borkowskiego otrzymał Mateusz Siedlecki za solidną ciężką pracę w swoim pierwszym w życiu prawdziwie regatowym sezonie !

W grupie Cadet prowadzonej przez Krzysztofa Rogowskiego najlepsi klubowi zawodnicy to Paweł Pawlicki, Miłosz Dołęga i Wojtek Halczuk.

W grupie Deskarzy trener Mirek Ambroch wyróżnienia wręczył najlepszemu zawodnikowi teamu w klasie Techno Michałowi Warzocha, który zmienia klasę i barwy klubowe (w kolejnym sezonie będzie startował jako zawodnik KS Baza Mrągowo w klasie RSX) oraz Adamowi Łożyńskiemu – ikonie giżyckiego windsurfingu.
 
Za pracę z zawodnikami oraz osiągnięte wyniki wyróżnienia otrzymali trenerzy Basia Dziekańska i Czarek Borkowski.
 
Były podziękowania Trenerom – Barbarze Dziekańskiej, Krzysztofowi Rogowskiemu, Mirkowi Ambrochowi, Cezaremu Borkowskiemu, Bogdanowi Dziekańskiemu, Tomkowi Jaworskiemu, Mirosławowi Kowalskiemu z Rynu, Dyrektorowi Wojciechowi Cabanowi oraz pracownikom Bazy – Basi Wojtkiewicz, Stasiowi Kołtuniakowi i Andrzejowi Niezbeckiemu.

fot. D. Klimaszewski

Alicja Klimaszewska/Wojciech Caban