Giżycka Gala Żeglarska 2017

mbswDnia 1 grudnia 2017 roku w Porcie  Ekomarina  odbyła  się doroczna Giżycka Gala Żeglarska,  która była  podsumowaniem  osiągnięć   Giżyckiej Grupy Regatowej czyli powiatowej placówki –  Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych i Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego „Niegocin”.

W kończącym się giżyccy żeglarze odnieśli wiele sukcesów – medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, miejsca na podium dużych imprez sportowych, a w efekcie 16 powołań do kadr narodowych na kolejny sezon.

 

Fot. 1.
Najmłodsze żeglarskim stażem dzieci otrzymały powołania do Giżyckiej Grupy Regatowej i są to: Maja Leśniewska, Antonina Dziekańska, Zuzanna Dziekońska, Stanisław Sawicki, Franciszek Fuk, Marian, Miłosz Wyszyński

Gala

 

Fot. 2.
Na Optimistyczne Młode Leszcze (czyli gr. C Rafała Nowickiego) czekały za przepracowany sezon dyplomy, do grupy tej należą: Aleksander Zajączkowski, Nikodem Machejko, Piotr Kostrzewa, Karol Kostrzewa, Miłosz Ciechanowicz, Zosia Kuszewska, Maksymilian Sajkowski.

Gala1

 

Fot. 3
Team klasy Optimist grupy B prowadzonej przez Bogdana Dziekańskiego to już wiele startów i żeglarskich sukcesów:

– Magdalena Skórnóg – 2 dz. w Pucharze Mechelinek, 1 dz. w Pucharze Żubra, 3 dz. w Eberaspracher     Puchar Mazur, 3 dz. w Pucharze Trenerów YKP Gdynia, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (28 w RPSKO gr. B)

– Lena Cituk – 2 dz. w Regatach Pomarańczowych w Iławie, 3 dz. w Pucharze Mechelinek, 3 dz. w Pucharze Żubra i Sopot Optimist Cup, 2 w MMM, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (31 w RPSKO gr. B)

– Kamil Stemplewski – 3 w Pucharze Mechelinek, 3 w Sopot Optimist Cup (77 w RPSKO gr. B)

– Jan Fuk (84 w RPSKO gr. B)

– Mikołaj Strupiński – 1 chł. do lat 9 Regatach Pomarańczowych w Iławie, Pucharze TR, Pucharze Żubra, 4 w Mistrzostwach PSKO do lat 9, 2 do lat 9 w MPSKO gr. B (119 w RPSKO gr. B)

– Kacper Karbownik (155 w RPSKO gr. B)

– Michał Ciechanowicz – 11 do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (204 w RPSKO gr. B)

– Hania Borkowska – 1 dz. do lat 9 w Pucharze Warszawy, 1 dz. do lat 9 w Pucharze TR, 4 w MPSKO do lat 9, 2 dz. do lat 9 w Pucharze Trenerów YKP Gdynia i Sopot Optimist Cup, 1 dz. do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (220 w RPSKO gr. B)

– Oliwia Siedlecka – (248 w RPSKO gr. B)

oraz Maja Szwejk – która dołączyła do teamu pod koniec sezonu.

Z grupą B pożegnali się Kamil Stemplewski i Magdalena Skórnóg, w przyszłym sezonie razem z Mateuszem Gigielewiczem dołączą do teamu grupy A.

Gala 2

 

Fot.4.

Pierwsza liga czyli zawodnicy klasy Optimist grupy A to podopieczni Barbary Ramotowskiej, są to:

– Joanna Fabisiak – Mistrzyni Województwa, Mistrzyni Bazy Mrągowo, najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w Pucharze Polski klasy Optimist – na miejscu 28

– Amelia Dziąba – 38 w Pucharze Polski, 7 miejsce na OOM

– Konrad Dziąba – zwycięzca regat Eberaspracher Puchar Mazur, 46 w Pucharze Polski

– Jakub Kamiński – Mistrz Województwa WM, medalista z Olsztyna i Chorwacji, 48 w Pucharze Polski

– Jakub Kluk – V-ce Mistrz Województwa WM, 53 w Pucharze Polski

– Amelia Potejko – najlepsza wśród dziewczynek w regatach Eberaspracher Puchar Mazur, medalistka z Olsztyna, Mrągowa i Chorwacji

– Patryk Chełkowski – na skutek kontuzji został niestety wyłączony z treningów i startów na główną część sezonu … a zaczął rok świetnie, w wielkanocnym Meetingu na jezierze Garda wywalczył 3 miejsce, a zakończył sezon wicemistrzostwem Bazy Mrągowo.

Amelia Dziąba, która przez siedem lat żeglowała w klasie Optimist, obecnie zmienia klasę i od sezonu 2018 dołączy do grupy laserowej.

Gala 3

 

W rankingu klubowym Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist na blisko 100 rywalizujących klubów Giżycko zajęło 7 miejsce!

Rewelacyjne wyniki osiągnął Filip Szmit.  w ubiegłym roku po ośmiu latach żeglowania pożegnał się z klasą Optimist, a już w tym sezonie w klasie 420 wraz z Kubą Gołębiowskim z Iławy zdobył brązowy medal ME wU17, wygrał ranking oraz wywalczył Mistrzostwo Polski!

 

Fot.5.

W klasie Windsurfing grupa prowadzona jest przez trenera Mirosława Ambrocha, należą do niej:

– Kacper Szukajt – brązowy medalista z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci)

– Maja Cituk – srebrna medalistka z Maratonu Windsufingowego oraz z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci)

– Maria Urban – medalistka z Zegrza oraz Mrągowa

– Martyna Fedyk – Vicemistrzyni Województwa W-M

– Martyna Niezbecka – medalistka z Zegrza oraz Mrągowa

– Karol Hajduk

– Filip Zajkowski

– Anita Maculewicz

Gala 4

Fot.6.

Kolejna prezentowana grupa to klasa Cadet prowadzona przez trenera Tomasza Jaworskiego, są to:

– Bartosz Ligęza – 7 miejsce na OOM

– Paweł Kuszewski – 12 miejsce na OOM, brązowy medalista Mistrzostw Młodzików

– Stanisław Dann – 22 miejsce na OOM

– Jan Dobosz

– Konrad Ługiewicz

– Jan Melzer

– Jakub Dołubizno

– Aleksander Baklarz

– Wiktor Łepkowski

– Filip Zajączkowski

– Amelia Siemaszkiewicz

– Maja Doroszkiewicz

Gala 5

Zawodnikiem z grupy Cadet, który zmienia klasę jest Filip Zajączkowski – czekało na niego powołanie do grupy Laser.

Fot.7.

Kolejną, najliczniejszą grupą jest klasa Laser – trenerem jest tu Cezary Borkowski.

Gala 6

Sukcesy naszych Laserowców odzwierciedlają rankingi Pucharu Polski, aż czworo giżyckich zawodników na Gali Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, stanęło na podium: Wojciech Klimaszewski jako zwycięzca Pucharu Polski w klasie Laser Radial Mężczyzn w klasyfikacji generalnej i U19, Julia Rogalska na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Kobiet do lat 16, Konstanty Sawicki na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16, Tomasz Trajnowicz na trzecim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16.

Do laserowego teamu należą:

– Julia Rogalska – zwyciężczyni Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej, Pucharu Arki Gdynia, Kieler Woche, piąta zawodniczka MŚ w Newport w Belgii w klasie Laser 4.7

– Wojciech Klimaszewski – brązowy medalista ME w klasie Laser Radial U17 oraz Mistrz Polski Juniorów (obecnie przebywa w HongKongu gdzie przygotowuje się do MŚ ISAF rozpoczynających się 10 grudnia w chińskim Sanyo)

– Stanisław Klimaszewski – zwycięzca regat Nord Cup, Pucharu Prezydenta Miasta Gdynia oraz Finału Pucharu Polski Klasy Laser

– Tomasz Trajnowicz – zwycięzca Pucharu Prezydenta Gdyni, srebrny medalista w regatach Nord Cup w Gdańsku oraz srebrny medalista Finału Pucharu Polski w klasie Laser 4.7

– Konstanty Sawicki – zwycięzca Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, brązowy medalista OOM, srebrny medalista Mistrzostw Województwa W-M w klasie Laser 4.7

– Mateusz Siedlecki – brązowy medalista Mistrzostw Województwa W-M

– Magdalena Daniszewska – srebrna medalistka Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej

– Wiktoria Gubin

– Marta Weiss

– Daniil Fenko

– Piotr Dąbrowski

– Bartosz Guz

– Hubert Maczyszyn

– Jakub Kazukiewicz

 

To był udany i pracowity sezon, starty w ponad 60 imprezach w kraju i poza granicami, wiele dni poza domem, mnóstwo szkolnych zaległości do nadrobienia, tysiące pokonanych regatokilometrów, wiele sportowych emocji – czasem gorycz porażki,ale przede wszystkim smak zwycięstwa!

Jest to możliwe dzięki wsparciu i życzliwości władzom samorządowym – Miastu Giżycko oraz Panu Burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi i Z-cy Burmistrza Romanowi Łożyńskiemu oraz Powiatowi Giżyckiemu i Panom Starostom: Wacławowi Strażewiczowi i Dariuszowi Drzażdżewskiemu.

Za olbrzymie pokłady cierpliwości do młodych żeglarzy i ogromną życzliwość podziękowania należą się MOSiR-owi i załodze portu Ekomarina Giżycko.

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.