Giżycki Breakdance w dalekiej Korei

DSC09584~2Relacja Krzyśka Stefaniuka, uczestnika zawodów, który uzyskał wsparcie finansowe samorządu Powiatu Giżyckiego:

11 Kwietnia 2016.r nasza ekipa czyli – Krzysztof Stefaniuk wraz z Alicją Jasudowicz, Agatą Głowacką, Pawłem Chwatko i Maciejem Brzostowskim – wyruszyliśmy na zawody Breakdance w Korei Południowej. Po 17 godzinach lotu łącznie z przesiadką w mieście Doha (Quatar) dotarliśmy do Korei Południowej. Z lotniska odebrał  nas nasz życzliwy przyjaciel Jungsuoo Lee- członek drużyny „FusionMC”. Kolejne parę godzin w metrze i znaleźliśmy się w Yeokgok (nazwa stacji metro) przy, której organizator zawodów „Unexpected vol 3” miał swoje studio. Organizator Byung Soon Moon przyjął nas w swoim studiu tanecznym, gdzie odbyła się nasza pierwsza sesja treningowa.

Kolejny dzień 13.04 pod opieką Jangsuoo Lee pojechaliśmy zwiedzić pałac „Gyeongbokgung”. Pałac zachwycił nas pod każdym względem, a ogrom obiektu był wręcz nie do opisania. Zwiedzanie go i to nie w całości zajęło nam ponad 4h. Następnego dnia udaliśmy się do pobliskiego miasta Uijeongbu, aby trenować i szkolić się korzystając z gościnności drużyny „FusionMC”, która w 2013 roku zdobyła mistrzostwa świata w stylu Breakdance.

Kolejny dzień upłynął nam na zwiedzaniu Seulu oraz w panelu dyskusyjnym na temat HipHopu na, który były zaproszone osoby z Tajwanu, Korei Południowej, Polski, USA, Kanady. Różne poglądy i różne historie początków Breakdancu w różnych państwach zainspirowały nas do jeszcze cięższej pracy. Niebawem ruszyliśmy na warsztaty, które trwały od godziny 13:00 do 18:00. Szkoliliśmy się tam pod okiem „Ringa”(USA), „Frost Flow”(Kanada) oraz „Victora” (Kanada). Po pięciu ciężkich godzinach warsztatów czekała nas jeszcze trzy godzinna taneczna rywalizacja ze wszystkimi uczestnikami.

Dzień 17.04 to długo oczekiwany moment zawodów w, którym mieliśmy sprawdzić swoje umiejętności. Krzysztof Stefaniuk wraz z dwoma Łomżyńskimi członkami drużyny „CT Group” Paweł Chwatko i Maciej Brzostowski w kategorii 3vs3 dostali się do najlepszej 16 spośród ponad 60 drużyn z całego świata. Były wśród nich m.in. drużyny z Korei Południowej, USA, Kanady, Szwecji, Włoch, Niemcy, Ukraina, Tajwan, Japonia. W walce do ćwierćfinałów trafiliśmy na byłych mistrzów świata „FusionMC” i odpadliśmy z dalszych rozgrywek. Niespodziewanie całe zawody wygrała druga drużyna z Polski „Breaknuts” Łódź, której udało się pokonać najlepsze drużyny na świecie. Kolejne dni do powrotu do Polski spędziliśmy na trenowaniu z innymi koreańskimi drużynami oraz na zwiedzaniu takich miejsc jak: Seul Tower, Itaewon, National Folk Museum of Korea.

Podsumowując cały wyjazd wiem ,że zdobyłem ogromne doświadczenie taneczne i życiowe , godnie reprezentując Polskę, miasto i Powiat Giżycki na arenie międzynarodowej. Pełen inspiracji i motywacji już 27.04 przekażę nabytą w Korei Południowej wiedzę na warsztatach tanecznych, które odbędą się w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przy ul. Mazurskiej 4.   Następnie 9 maja 2016.r o godzinie 18:00 wraz z Alicją Jasudowicz opowiemy o naszej przygodzie do Korei Południowej w kawiarni Caffe Crema przy ul. Żeglarska 7.