Giżyckie CPiIT w gronie „najlepszych z najlepszych” w Polsce

23 września 2013 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala z okazji Światowego Dnia Turystyki oraz jednocześnie 50-lecia Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w Polsce z udziałem wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyny Sobierajskiej i prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke.

Tegoroczna gala była okazją nie tylko do nagrodzenia osób w szczególny sposób zasłużonych dla rozwoju turystyki w Polsce ale także podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania informacji turystycznej w Polsce i jego funkcjonowania w obecnym kształcie.

W trakcie uroczystości rozstrzygnięto także coroczny konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce”.

Giżyckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej zostało ocenione w prestiżowej kategorii „Najlepszy z najlepszych”, którą wprowadzono do konkursu jednorazowo w 2013 roku w związku z 50-leciem powstania Systemu Informacji Turystycznej. Udział w tej kategorii mogli brać wszyscy dotychczasowi laureaci z ośmiu poprzednich edycji konkursu.

W 2013 r. Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku zajęło II miejsce w kategorii „Najlepszy z najlepszych”, potwierdzając tym samym wieloletni, wysoki standard oferowanych usług. Statuetkę i dyplom odebrał osobiście dr Robert Kempa – dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku.

Przypomnijmy dotychczasowe sukcesy Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku:

Wyróżnienie w II edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w 2006 r.

1 miejsce w kategorii miast poniżej 75.000 mieszkańców w III edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w 2007 r.

2 miejsce w kategorii miast poniżej 75.000 mieszkańców w IV edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w 2008 r.

Odznaka Honorowa „Za zasługi dla turystyki” nadana przez Ministra Sportu i Turystyki w 2009 r.

Więcej informacji o Gali  TUTAJ

Fot. Piotr Targosz / EPOKA (www.pot.gov.pl)

Fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku