Giżyckie Mistrzostwa UKS

W dniach 29-30 września 2012 r. na jeziorze Niegocin odbyły się tradycyjne już regaty żeglarskie – Giżyckie Mistrzostwa UKS. 56 młodych zawodników i zawodniczek z Giżycka, Mrągowa, Ełku i Węgorzewa stawiło się w porcie MBSW by podnieść banderę PZŻ na maszcie flagowym i tym samym rozpocząć rywalizację. W sobotę przy pięknej słonecznej i wietrznej pogodzie /2-4 B/ odbyły się 4 wyścigi. W niedzielę zbyt mocny i porywisty wiatr zatrzymał żeglarzy na brzegu.

W klasie Optimist do lat 10 w konkurencji dziewcząt zwyciężyła Maja Niemira przed Amelią Dziąbą i Weroniką Poczynek (wszystkie MBSW/UKŻR); w konkurencji chłopców wygrał Tomasz Trajnowicz z MBSW/UKŻR przed Mateuszem Siedleckim z UKS Mustang i Jakubem Kazukiewiczem z MBSW/UKŻR. Klasa Optimist do lat 15 chłopców zwycięzył Kacper Bochan MBSW/UKŻR, drugi był Damian Kluk z UKS Mustang, trzeci Oskar Niemira MBSW/UKŻR.

Klasa Laser 4,7 dziewcząt – Magdalena Daniszewska UKS MOS Ełk, druga jej siostra Paulina MBSW/UKŻR, trzecia Wiktoria Gubin MBSW/UKŻR, w konkurencji chłopców wygrał Piotr Dąbrowski, drugi Marek Adamczuk, trzeci Bruno Niezbecki – wszyscy MBSW/UKŻR.

Klasa Cadet – chłopcy G. Ziółkowski, M. Dołęga, drugi P. Pawlicki, B. Guz, trzeci M. Futera, M. Kowaluk – wszyscy MBSW/UKSW.

W windsurfingowej klasie Techno 293 /żagiel 7.8 m/ dziewcząt zwyciężyła  Monika Makowczenko Baza Mrągowo, druga Była Martyna Nowicka MBSW/UKŻR. W konkurencji chłopców wygrał Wiktor Samoraj przed Rafałem Adasiewiczem i Dominikiem Darażem – obaj MBSW/UKŻR.

Medale wręczali Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski i w imieniu Burmistrza Giżycka Arkadiusz Połojański.

Organizatorem GMU był Uczniowski Klub Sportów Wodnych przy Gimnazjum nr 2, a pomagali: MBSW i UKŻR. Zawody wsparli: finansowo – Gmina Miejska w Giżycku; rzeczowo firma Mark i G. Burblis, którzy osłodzili imprezę swoimi wyrobami; organizacyjnie – rodzice giżyckich żeglarzy.

Tekst: Wojciech Caban

 

1. Galeria zdjęć  [zobacz]

2. Galeria zdjęć  [zobacz]

3. Galeria zdjęć  [zobacz]

4. Galeria zdjęć  [zobacz]

5. Galeria zdjęć  [zobacz]