Giżyckie regaty to mile spędzony czas i wspaniała integracja

XIX Giżyckie Regaty Rząd – Samorząd to cykliczna impreza, która przy udziale trzech samorządów (powiat, gmina i miasto Giżycko) integruje nie tylko pracowników służby cywilnej z samorządowcami, ale jest ponadto widowiskową atrakcją dla zainteresowanych żeglarstwem obserwatorów. Tegorocznym organizatorem współzawodnictwa było Miasto Giżycko, stąd lokalizacja wydarzenia w Porcie Ekomarina Giżycko.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało łącznie 15 jednostek: Centralne Biuro Śledcze Policji, Gmina Giżycko w składzie z sołtysami i pracownikami urzędu, Gmina Miłki, Komenda Stołeczna Policji, Miasto Giżycko, Miasto Ruda Śląska, Miasto Tychy, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Środowiska – Inspekcja Ochrony Środowiska, Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych/Mazurska Szkoła Żeglarstwa, Powiat Lęborski, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – Wydział Nauk Społecznych w Giżycku oraz Zarząd Mienia Skarbu Państwa m. st. Warszawy. W wydarzeniu wzięło udział pięć załóg mieszanych, z ponad 50 zawodnikami na pokładzie.
Odmianą tegorocznych regat było nie tylko to, że sportowcy po raz drugi ścigali się w dezetach, a nie jak dotychczas w omegach, ale również i to, że zmagania rozpoczęły się od dwóch wyścigów na wiosłach. Pogoda nie rozpieszczała ani zawodników, ani zaproszonych gości. Słońce pojawiało się sporadycznie, a drobny deszcz utrudniał pracę poszczególnym załogom. Mimo niesprzyjającej aury regaty zakończyły się bezpiecznie. Poniżej kwalifikacja końcowa:

I miejsce – Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych/Mazurska Szkoła Żeglarstwa
II miejsce – Gmina Giżycko
III miejsce – Inspekcja Ochrony Środowiska z jednym zawodnikiem z Ministerstwa Spraw Zagranicznych
IV miejsce – Miasto Giżycko, Powiat Giżycki, Miasto Tychy i Powiat Lęborski
V miejsce – Komenda Stołeczna Policji, Zarząd Mienia Skarbu Państwa m. st. Warszawy, Centralne Biuro Śledcze Policji, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – Wydział Nauk Społecznych w Giżycku

Autor tekstu: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach

zdjęcia: Tomasz Karolski Fotografia