Giżycko pomaga Orkiestrze

11 stycznia br. w Giżyckim Centrum Kultury, przy ulicy Konarskiego 8 odbyła się odprawa wolontariuszy w Sztabie 23. Finału WOŚP, aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Tegoroczna zbiórka publiczna organizowana jest „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Jej inicjatorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja dobroczynna Jurka Owsiaka odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku, dlatego też tego dnia w Giżycku nie mogło zabraknąć wydarzeń artystycznych. Zorganizowano koncerty, licytacje, pokaz sztucznych ogni „Światełko do Nieba”, który stanowi piękne widowisko. Młodzi ludzie byli obecni w punktach handlowych, przed kościołami, na ulicach miast i wsi. W przedsięwzięciu udział wzięli również działacze społeczni skierowani przez pośrednika pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Giżycku, którzy jak zawsze byli zdeterminowani i pełni pomocni Orkiestrze. „W grupie jest siła, więc przyłączyliśmy się i my. Każda złotówka się liczy. Kiedy człowiek pomaga drugiemu, pomaga również sobie”- argumentowali.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP powstało przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bez tytułuObudź z nami swoją aktywność

1_Obudź z nami swoją aktywność

 

 

 

 

 

 

 

Puszka kwestarska 23. Finału WOŚP

2_Puszka kwestarska 23.Finału WOŚP

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorką tekstu i zdjęć jest Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy