Głosujmy na projekt z Warmii i Mazur w konkursie Polska Pięknieje

Projekt pt. Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej, zrealizowany w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Litwa-Polska został nominowany do finałowego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”. Projekt został wybrany spośród 256 aplikacji, złożonych w 7 kategoriach.

Projekt był wdrażany we współpracy pomiędzy polskim Aeroklubem Krainy Jezior z Giżycka (wnioskodawca), a litewskimi aeroklubami z Kowna i Mariampola. Głównym celem projektu była promocja potencjału małych lotnisk w regionach granicznych oraz przelotów międzynarodowych jako ciekawej formy turystyki. W tym celu zorganizowano dwa rajdy lotnicze – w Polsce i na Litwie, które spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony pasjonatów lotnictwa, publiczności i mediów.

Finałowa gala konkursu, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, odbędzie się 10 maja 2012 r. w ramach Piątego Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.

W międzyczasie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego prowadzi specjalny internetowy konkurs, w którym internauci wybiorą – ich zdaniem – najlepszy projekt. Głosowanie odbywa się na stronie www.polskapieknieje.gov.pl

Serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania na projekt Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej w konkursie internetowym.

Należy tylko odwiedzić stronę www.polskapieknieje.gov.pl, odnaleźć kategorię „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”, wybrać projekt Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej i postępować według instrukcji. Każdy internauta ma możliwość oddania tylko jednego głosu i tylko na jeden projekt.

Głosowanie internetowe trwa do 20 kwietnia 2012 r.

Trzymajmy kciuki za projekt polsko-litewskiej współpracy !

Fot.: źródło www.ttlot.eu