Głosujmy na Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe FENIKS w Skopie!

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe FENIKS ze Skopu ma szansę otrzymać dodatkowe dofinansowanie w ramach VIII edycji Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. Na portalu społecznościowym Facebook trwa głosowanie, w którym to internauci decydują do kogo trafi dodatkowy 33 grant na dożywianie dzieci i młodzieży.
Głosować można od 2 do 21 maja 2102 r. na stronie:
http://www.facebook.com/PodzielsiePosilkiem/app_158873284241628  

Projekt Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego FENIKS pt. „Chociaż wiele pokus mamy, zdrową żywność wybieramy” powstał z myślą o dzieciach i młodzieży ze środowisk wiejskich, które uczęszczają do świetlicy w Skopie. W ramach projektu będzie serwowany podwieczorek dla 20 dzieci przychodzących do świetlicy. Ponadto dla dzieci i młodzieży będą przygotowane wycieczki  do gospodarstwa ekologicznego, pasieki, na plantację truskawek i sadu. Zaproszony do świetlicy lekarz poprowadzi warsztaty nt. zdrowego odżywiania i higienicznego przygotowywania posiłków. Właściciel sklepu z ekologiczną  żywnością podpowie jak mądrze robić zakupy, odróżniać zdrową żywność od tej „śmieciowej”. Będzie on również zachęcał do korzystania z zasobów przydomowych ogrodów. Oprócz cyklicznych wycieczek Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe FENIKS w ramach projektu zaproponuje dzieciom ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Zorganizowane zostaną zajęcia artystyczne. W planach jest spotkanie z artystą plastykiem, fotografem, instruktorem tańca nowoczesnego i animatorem kultury.

Zachęcamy do głosowania!

Głosowanie na 33 grant to szansa dla 6 organizacji, które złożyły projekt w VIII edycji Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. Projekty otrzymały wysoką ocenę Kapituły Programu, ale nie znalazły się w gronie 32 zwycięzców. Teraz internauci mogą zdecydować do kogo trafi dodatkowy grant. Organizacja, która zwycięży w głosowaniu, otrzyma wsparcie do 6.000 zł na realizację swojego pomysłu.

Firma Danone postanowiła przyznać dodatkowy 33 grant widząc jak ciekawe projekty złożono w tegorocznej edycji Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. W ramach projektów wydawane są posiłki, prowadzone są warsztaty kulinarne i ciekawe zajęcia edukacyjne mające na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zapobieganie marnotrawieniu żywności.

Zapraszamy na stronę:
http://www.facebook.com/PodzielsiePosilkiem/app_158873284241628

W zakładce „Głosowanie” znajdują się opisy projektów.

Twój głos może zdecydować, która z organizacji będzie realizować projekt.

Głosować można codziennie od 2 maja 21 maja 2012 r. do godz. 24:00.

W tym czasie, raz na dobę, możesz oddać jeden głos na każdą organizację, która bierze udział w głosowaniu.

 

Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest częścią programu społecznego Podziel się Posiłkiem, realizowanego od 2003 roku. Organizatorami są firma Danone i Telewizja Polsat, a Partnerem Strategicznym Banki Żywności. Do tej pory w jego ramach do dzieci trafiło PONAD 10 MILIONÓW POSIŁKÓW.