Gra propagująca przedsiębiorczość

21 marca br. o godzinie 9.00 w MCK OHP przy ul. Smętka 5 w Giżycku odbył się finał Gry Miejskiej „Kariera w Giżycku”, zorganizowanej przez doradców zawodowych z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Praktycznego oraz Doskonalenia Nauczycieli, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Giżycku.

Poprzez uczestnictwo w zabawie, trwającej od 2 do 21 marca, młodzież miała okazję praktyczne zapoznać się z formalnościami związanymi z otwieraniem własnej firmy oraz pozyskiwaniem dotacji na ten cel. W ostatnim etapie gry, do której na starcie stanęły drużyny czterech giżyckich szkół ponadgimnazjalnych, zmierzyły się ze sobą zawodniczki z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. Finalistki – Patrycja Szczepańska i Agata Rawłuszko z ZSZ oraz Martyna Malinowska, Marta Mycak i Magdalena Jabłońska z ZSEi I świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem quizu na temat wiedzy o przedsiębiorczości.

Finałowe spotkanie zostało podsumowane dyskusją na temat przyszłości zawodowej młodych giżycczan, którą umilił słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernię u Adama. Zwyciężczyniom obu drużyn dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku – Pani Bożena Giedziuszewicz, gratulując młodzieży aktywnej postawy i zaangażowania w zabawę. Za ufundowanie nagród organizatorzy pragną serdecznie podziękować Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców z Giżycka, Pani Małgorzacie Czopińskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Giżycku, firmie Ewe Armatura Polska oraz Sklepowi Komputerowemu World Komputer z Giżycka.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w przedsięwzięciu uczestnicy nabiorą odwagi do podejmowania nowych wyzwań  i rozwiną w sobie cechy przedsiębiorcze.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku powstało przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Giżycku w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor tekstu oraz zdjęć: Marta Buczyńska doradca zawodowy MCK OHP