Drużyna „Flyhigh” z Giżycka zdobyła I nagrodę na Krajowej Olimpiadzie Kreatywności w Katarze

001W dniach 23 -29 luty 2016 roku grupa młodzieży z Giżycka wraz z opiekunami gościła na Krajowej Olimpiadzie Kreatywności w Katarze.
Młodzież zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Złapać Katar” na film, który pokazuje, że międzynarodowy program twórczego rozwiązywania problemów Destination Imagination sprawia, że nauka jest ciekawsza i bardziej angażująca i uzyskała prawo reprezentowania Polski w międzynarodowym wydarzeniu.

Młodzież z II LO im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku, reprezentowała nasz kraj promując polską edukację i kulturę. Grupa miała również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w 24-godzinnym wyzwaniu przygotowanym specjalnie dla drużyn międzynarodowych. Wyzwanie polegało na zbudowaniu makiety centrum Kreatywności w Katarze. W projekcie drużyna musiała uwzględnić cechy charakterystyczne dla architektury Kataru, miejsce służące do ceremoniału powitalnego wpływające na zmysły gości, specjalne wejście do budynku oraz tak zaprojektować konstrukcję aby przetrwała burzę piaskową. Makieta centrum była następnie prezentowana na scenie w formie teatralnej. Na wykonanie zadania drużyna miała 24 godziny i 5 minut na prezentację projektu. Flyhigh zdobyli w konkursie I miejsce wśród drużyn międzynarodowych.
W trakcie pobytu na Olimpiadzie młodzież miała okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące w Katarze, a także podzielić się informacjami i promować swój region i kraj. Dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery z naszego regionu. Mieszkańcy Kataru i sąsiednich krajów chętnie nawiązywali kontakt i byli zaciekawieni Polską. Drużyna udzielała licznych wywiadów i pozowała do zdjęć dla katarskich mediów. Młodzież przeżyła ciekawą przygodę, poznała inną kulturę i odniosła wielki międzynarodowy sukces, godnie reprezentowała Polskę w międzynarodowym wydarzeniu.

Skład drużyny: Julia Dębicka, Marta Świdzińska, Aleksandra Poboża, Aleksandra Niewiadomska, Wojciech Piotrowski, Mateusz Jeżewski, Olaf Oleksy.
Trenerzy: Joanna Kempa, Albert Kempa