I Mazurska Konferencja Polonistów. Nowe trendy w edukacji

19 listopada br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku odbyła się „I Mazurska Konferencja Polonistów. Nowe trendy w edukacji” zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, działający w ramach Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku. Konferencję otworzyła Bożena Giedziuszewicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku. W Konferencji wziął również udział Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.
Podczas konferencji odbyły się m.in.:
– Warsztaty: „Jak myśleć inaczej – myślenie krytyczne na języku polskim i nie tylko”. Prowadzące: Justyna Wamka, Kamila Tkaczyk-Struk.
– Warsztaty: „Przekonaj ucznia, że umie, wie i potrafi tworzyć wypowiedzi”. Prowadzące: Beata Gwizdała, Magda Krajewska.
– Warsztat pt. ,,Alternatywne sposoby na kartkówkę z lektury” – Justyna Kozłowska (blog: Polonistka w akcji).
– Wykład: „Na polskim w Łochowie. Blokowo, innowacyjnie, bez ocen i podręcznika, w kulturze myślenia krytycznego”. Prelegentki: Kamila Tkaczyk-Struk, Justyna Wamka.
– Wykład: „Dlaczego mamy czas na kawę podczas lekcji języka polskiego”. Prelegentki: Beata Gwizdała, Magda Krajewska (Blog Lekcje szyte na miarę).
– Wykład: „Myślenie krytyczne – umiejętność przyszłości”. Prelegentka: Kamila Tkaczyk-Struk.
– Wystąpienie online Doroty Kujawy-Weinke pt. „Obłędne błędy, czyli ile możemy się nauczyć dzięki popełnianiu błędów.”

Źródło: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku