I Międzynarodowy Amatorski Turniej Siatkówki Halowej „Polska – Litwa – Białoruś”

volleyball design over gray background vector illustrationI Międzynarodowy Amatorski Turniej Siatkówki Halowej „Polska – Litwa – Białoruś” w Giżycku odbędzie się w dniu 18.10.2014r. o godz. 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu przy ul. I Dyw. im. Tadeusza Kościuszki 23. W turnieju udział wezmą drużyny z Giżycka, Vareny oraz Grodna. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Giżyckiego oraz Burmistrz Miasta Giżycko.

Turniej ma na celu aktywizację ruchową wśród społeczeństwa poprzez popularyzację siatkówki, promowanie aktywnego stylu życia oraz prozdrowotnych i społecznych aspektów uprawiania sportu, a także zintegrowanie uczestników licznych amatorskich zespołów siatkarskich z Giżycka oraz miast Varena (Litwa) i Grodno (Białoruś). 
Turniej ten ma charakter międzynarodowy i stanowi kontynuację współpracy na arenie sportowej pomiędzy mieszkańcami Giżycka i okolic oraz miastami  Varena, Alytus i Grodno. W tym roku  amatorska drużyna siatkówki z Giżycka, już trzykrotnie wzięła udział w turniejach siatkówki organizowanych przez miasta Varena i Alytus.  Bliskość Giżycka i miast litewskich Vareny i Alytusa sprzyja nawiązywaniu współpracy także w sferze sportu, dzięki czemu korzystają na tym wszystkie wyżej wymienione społeczności. Dzięki realizacji turnieju społeczność giżycka, samorządy oraz przedsiębiorcy mogą tworzyć sieć nowych kontaktów, umożliwiającą realizację wspólnych przedsięwzięć i tworzenie wspólnych programów w przyszłości.

Turniej został zorganizowany przez Karola Żelisko (reprezentanta amatorskiej drużyny siatkówki z Giżycka). Współorganizatorami są Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku oraz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.
                                                                                                                      

sp

 

logo2

 

Sponsorzy:

 1. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o.
 2. Urząd Miejski w Giżycku
 3. Urząd Gminy w Giżycku
 4. Jan Kitowicz „Trans-Żwir”
 5. Mirosław Biłas „Biłas i Synowie”
 6. Jarosław Sulewski
 7. Agnieszka Niedźwiedzka F.H.U. GAVRA
 8. Wojciech Karol Iwaszkiewicz
 9. Cezary Piórkowski
 10. Wojciech Skrabowski Hotel Cesarski w Giżycku
 11. Jan Zjawiński ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH C.O. I GAZU
 12. Dariusz Pindur „Pindur” Przedsiębiorstwo Prywatne
 13. Katarzyna Niewiadomska Kuchnie Świata
 14. „KOMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA”
 15. Andrzej Rakus Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych
 16. Leszek L. Stańczak Marina Lester Club
 17. Patronat medialny Radio 5; Giżycko 93,5 fm