25
W dniu 18.10.2014r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się I Międzynarodowy Amatorski Turniej Siatkówki Halowej „Polska – Litwa – Białoruś”. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Giżyckiego Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego.

W turnieju wzięły udział następujące zespoły:

1. Grodno I (Białoruś)
  2. Grodno II ( Białoruś)
  3. Varena (Litwa)
  4. Absolwenci ZSKŚIA w Giżycku
  5. Piemont Sulimy
  6. Es-System Wilkasy
  7. Egzekutor Giżycko
  8. W”A”GRAM Giżycko

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupach rozegrano spotkania każdy z każdym. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z obu grup.  W pierwszej parze półfinałowej zmierzyły się zespoły  Grodno I – W”A”GRAM Giżycko (2:0). W drugiej natomiast spotkały się  zespoły Absolwenci ZSKŚiA – Grodno II (2:0). W meczu o trzecie miejsce zwyciężył  zespół W”A”GRAM Giżycko pokonując  Grodno II 2:0. W meczu o pierwsze miejsce lepszy okazał się zespół Grodno I pokonując drużynę  Absolwentów ZSKŚIA 2:0.

• Miejsce I Grodno I
  • Miejsce II Absolwenci ZSKŚIA w Giżycku
  • Miejsce III W”A”GRAM Giżycko
  • Miejsce IV Grodno II
  • Miejsca V-VIII  zajęły odpowiednio zespoły:  V  Varena, VI  Es-System Wilkasy,  VII  Piemont Sulimy,  VIII  Egzekutor Giżycko.

Organizator przewidział także nagrody indywidualne dla poszczególnych zawodników i tak:
Najlepszy zawodnik – Aleksander Miakisz (Grodno I)
Najlepsza zawodniczka – Svietłana Gauk (Grodno I)
Najlepszy atakujący – Kamil Boharewicz (Absolwenci ZSKŚiA)
Najlepsza atakująca- Olga Eremenkova (Grodno I)
Najlepszy przyjmujący – Gena Rokaszewicz (Grodno II)
Najlepsza przyjmująca – Milena Rakowska (Absolwenci ZSKŚIA)
Najlepszy rozgrywający – Krzysztof Olszewski (W”A”GRAM Giżycko)
Najlepsza rozgrywająca – Marina Lukomska (Grodno II)

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Założeniami turnieju była m.in.  popularyzacja siatkówki oraz integracja licznych zespołów z Giżycka oraz  miast partnerskich i niewątpliwie cele te udało się zrealizować. Właśnie dzięki realizacji takich przedsięwzięć jest okazja, aby kontynuować współpracę z naszymi Sąsiadami, a także tworzyć sieć zupełnie nowych kontaktów.
Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom, którzy zaangażowali się w te przedsięwzięcie, bez których realizacja turnieju nie była by możliwa oraz liczą na to, że ten turniej stanie się imprezą cykliczną i na stałe zagości w kalendarzu sportowym Giżycka.