I miejsce II LO w Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych

W dniu 4 czerwca br. w Giżyckim Centrum Kultury odbył się III Powiatowy Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Brały w nim udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. II Liceum Ogólnokształcące rywalizowało z  I Liceum Ogólnokształcącym i reprezentantami Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Bezspornie wygrało autorskie  przedstawienie pt „Kartki z kalendarza” przygotowane przez uczniów II LO.

Spektakl zawierał elementy musicalu (podziękowania dla głównych aktorów Ali Kułak  i Błażeja Mieczkowskiego z IIA), ważną rolę odegrała w nim gra świateł (podziękowania dla Adriana Karniło , IIA), oprawa muzyczna (podziękowania dla Karoliny Dudziak, IIA), tło w postaci prezentacji multimedialnej (podziękowania dla Norbera Małż z kl IIA) oraz scenografia (podziękowania dla Kamili Zołotar , Kamili Półtorak, Klaudii Lis Z IIA, Patryka Pawlun z II B). Grupę przygotowywała pani pedagog Katarzyna Czerwińska.

Opowiadał o losach młodej dziewczyny (Ala Kułak), która w ucieczce od codziennych problemów i samotności popadła w nałogi i nieodpowiednie znajomości (diler grany przez Kacpra Warzochę z IIC). Mimo, iż znalazła w końcu miłość (Błażej Mieczkowski, IIA) jej losy kończą się tragicznie – Błażej ginie w wypadku (potrącony przez dilera – znajomego Ali) a ona nie radząc sobie z rzeczywistością umiera po przedawkowaniu narkotyków.

Narrator (Natalia Aleksandrowicz  IIA) w podsumowaniu zaznaczył, że wszyscy mamy problemy. Jednak ucieczka w alkohol czy narkotyki niczego nie zmieni. Jesteśmy młodzi, przed nami całe życie. I tylko od nas zależy jak zapiszemy nasze kartki z kalendarza. Końcowa mowa narratora została uznana za podsumowanie całego przeglądu. Alicja Kułak otrzymała indywidualne wyróżnienie za walory wokalne, a cała grupa nagrodę w postaci bonu pieniężny w wysokości 300 zł.

 

Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku