I Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O złote pióro Starosty”

13 listopada 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się I Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O złote pióro Starosty”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego: II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Organizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym szczególnie zasad pięknej i poprawnej polszczyzny a także propagowania zasad polskiej ortografii.

Czekając na ogłoszenie wyników młodzież wzięła udział w kreatywnych zabawach literackich. Komisja powołana przez organizatora, tj. Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, w celu wyłonienia zwycięzców oceniała poprawność ortograficzną i interpunkcyjną dyktand.

Nagrody za zdobycie I, II i III miejsca oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Starosta Powiatu Giżyckiego pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

I miejsce – statuetka „Złote Pióro Starosty”, etui z zestawem długopisów i bony książkowe o wartości 100 zł – otrzymała Aleksandra Niziołek z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

II miejsce – bony książkowe o wartości 75 zł otrzymała Alicja Łożyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku

III miejsce – bony książkowe o wartości 50 zł otrzymała Agnieszka Świtała z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku