* I Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Wójta Gminy Giżycko

Już w najbliższą sobotę, 21 września, na matach hali sportowej przy Parku Wodnym Wilkasy pojawią się młodzi siłacze w wieku 13-15 lat. Wezmą oni udział w I Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Wójta Gminy Giżycko. Początek o godz. 11.00.

Zawody będą ostatnim sprawdzianem siłaczy z naszego regionu przed Mistrzostwami Polski do lat 15, które odbędą się od 4 do 6 października w Terespolu. W Wilkasach wystartują nie tylko juniorzy i juniorki, ale i seniorzy w kategorii open. Będzie to dobra okazja do promocji tej widowiskowej dyscypliny sportu na naszym terenie w kontekście szybko zbliżających się Mistrzostw Świata. Ich gospodarzem będzie w dniach 20-27 października Wrocław.

Mamy nadzieję, że zorganizowana po raz pierwszy w gminie Giżycko taka impreza zachęci młodych sympatyków sztangi do uprawiania tejże dyscypliny w ramach sekcji podnoszenia ciężarów. Czy takowa powstanie, okaże się już wkrótce.

Organizatorami zawodów jest Urząd Gminy Giżycko, Integracyjny Klub Podnoszenia Ciężarów IKS Integracja-Conan i Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach.

REGULAMIN ZAWODÓW (pobierz)