II Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnościami już za nami

20 września br. odbyły się II Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnościami, organizowane przez Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry”, przy wsparciu finansowym Powiatu Giżyckiego. Igrzyska otworzył Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński. Impreza odbyła się na mobilnej ściance wspinaczkowej w Lesie Miejskim w Gajewie koło Giżycka.

Głównym celem wydarzenia była integracja oraz współzawodnictwo osób z niepełnosprawnościami, osób pochodzących z różnych środowisk i ośrodków, przez wspólne uprawianie sportu wspinaczkowego.

Na zawody stawiło się 75 startujących. Zawody zostały one podzielone na  dwie części w zależności od wieku, stopnia niepełnosprawności i poziomu zaawansowania:
„poznaj wspinaczkę” – dla młodszych dzieci, które nie będą się wspinać,
„igrzyska wspinaczkowe” – dla chętnych dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Wyniki II Igrzysk Wspinaczkowych dla Osób z Niepełnosprawnościami:

Kategoria 4 – 9 lat:
I miejsce – Pola Konopka-Witka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Giżycku
II miejsce – Julia Piotrowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku
III miejsce – Maja Stankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

Kategoria 10 – 14 lat:
I miejsce – Bartosz Bieluczyk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku
II miejsce – Kacper Sidorowicz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku
III miejsce – Michał Michalkiewicz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku

Kategoria 15 – 18 lat:
I miejsce – Stanisław Dębski – Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
II miejsce – Wiktor Budzyński – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Kętrzynie
III miejsce – Konrad Kotarski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku

Kategoria powyżej 18 lat:
I miejsce – Mariusz Kowalczyk – Środowiskowy Dom Samopomocy w Giżycku
II miejsce – Dominik Zastawny – Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
III miejsce – Mateusz Bloch – Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w Igrzyskach odwagi, waleczności, męstwa i ducha walki.

Zadanie pt. „II Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnościami” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

Źródło informacji: Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry”