II LO Giżycko wicemistrzem powiatu giżyckiego w plażówce

16 maja na plaży miejskiej w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Giżyckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt. Pięć szkół średnich rywalizowało „każdy z każdym” o ostatecznym wyniku decydował jeden set. II Liceum Ogólnokształcące z Giżycka reprezentowała para Anna Andrzejewska, Maja Bohdziewicz. Dziewczęta w pierwszym spotkaniu po bardzo zaciętym meczu pokonały LO Wydminy 21:19.  W drugim meczu kontrolując wynik zwyciężyły licealistki z I LO do 17. Trzeci mecz z ZSZ wyraźnie zwyciężyły do 4. Wszystko wskazywało, że pozostało ostatnie łatwe spotkanie z ZSKŚiA okazało się jednak że faworytki nie sprostały czwartej drużynie turnieju ulegając do 12. Dziewczęta podeszły do spotkania bardzo spokojnie chyba za bardzo, może informacja o udziale w finałach dwóch pierwszych drużyn zadziałało demotywująco. W końcowym rozrachunku dwie drużyny II LO Giżycko i LO Wydminy miały po jednej porażce. Jednak wydminianki w małych punktach wygrały dwoma punktami.

Wynik:

I miejsce – LO Wydminy – awans do finału wojewódzkiego
II miejsce – II LO Giżycko – awans do finału wojewódzkiego
III miejsce – I LO Giżycko
IV miejsce – ZSKŚiA
V miejsce – ZSZ Giżycko

Finał wojewódzki odbędzie się na plaży w Giżycku 19 czerwca 2013 r.  od godz. 10.00 zapraszamy kibiców.

Edward Maksym