II LO w Giżycku mistrzem województwa w siatkówce plażowej chłopców

18 czerwca br. na plaży miejskiej w Giżycku odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców 2012. W kategorii chłopców zgłosiło się 9 zespołów, w kategorii dziewcząt 8. W zawodach ze względu na dużą ilość uczestników o zwycięstwie decydował jeden set. II Liceum Ogólnokształcące z Giżycka reprezentowali: Michał Skrzypek, Adrian Białecki – chłopcy rozpoczęli zawody od zwycięstwa z Zespołem Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu i dobrą passę utrzymali do końca turnieju zwyciężając wszystkie spotkania. W finale bez większych problemów pokonali V LO z Olsztyna, trzecie miejsce w kategorii chłopców zajęło LO z Ostródy. To wielki sukces pary siatkarzy z „Dwójki”. Siatkówka plażowa cieszy się coraz większą popularnością czego dowodem jest tak duża ilość drużyn.

W kategorii dziewcząt w zawodach uczestniczyło 8 drużyn. Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku – para Ada Wąsik, Anna Andrzejewska – rozpoczęły turniej od porażki z Bartoszycami. Po zmianie taktyki kolejne mecze rozstrzygnęły na swoją korzyść. W półfinale uległy zawodniczkom V LO z Olsztyna. Spotkanie o trzecie miejsce, to rewanż z drużyną LO z Bartoszyc. Dziewczęta pokazały charakter wygrywając mecz 25:11. To duże osiągnięcie tym bardziej zasługuje na uznanie, że dziewczęta nie miał zbyt wiele okazji by trenować na piachu. Najwyraźniej zaowocowało doświadczenie wyniesione z parkietu. Przypomnę, że Ada i Ania to finalistki mistrzostw województwa w siatkówce. W meczu o pierwsze miejsce LO z Ostródy zwyciężyło z V LO z Olsztyna.
Zwycięskie drużyny pucharami i medalami udekorował Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Na zdjęciu drużyny dziewcząt i chłopców II LO w Giżycku:
od lewej: trener Edward Maksym, Ada Wąsik, Michał Skrzypek, Anna Andrzejewska, Adrian Białecki.

Tekst: Edward Maksym