II Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne o „ZŁOTE PIÓRO STAROSTY”.

Czy znajomość ortografii się opłaca?
Alfabet języka polskiego składa się z 32 liter, które pozwalają nam stworzyć miliony wyrazów. Dyktando to pouczająca rozrywka i doskonała zabawa. Jest okazją do utrwalenia zasad ortografii i poznania pięknego, bogatego i różnorodnego języka ojczystego.
Jak uczniowie poradzili sobie z poprawnym zapisem tekstu przekonaliśmy się podczas II Niepodległościowego Dyktanda Ortograficznego o „ZŁOTE PIÓRO STAROSTY”.
W pisaniu dyktanda wzięli udział reprezentanci 5 szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego:
I Liceum ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.
Julia Krużyńska- I miejsce
Magdalena Kulszewicz – II miejsce
Szymon Kolendo – III miejsce
Oliwa Jaszcz – wyróżnienie
Pozostali uczestnicy: Karolina Dulemba, Julia Kuczyńska, Nikodem Kuczyński, Oskar Tywończuk, Julia Wójcik.

informacja: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku