III Półmaraton Wydminy

DSC09777 (1)III Półmaraton Wydminy odbył się 9 lipca. W zawodach udział wzięło  400 osób, w tym blisko setka dzieci, dwunastu zawodników na wózkach handbike oraz zawodnicy z Litwy i Rosji.  Start biegu głównego zaplanowany był na godzinę 13:30. Jako pierwsi na trasę 10 km ruszyli wózkarze. Przez centrum Wydmin przebiegł peleton biegaczy. Bogdan Król z IKS Smok Lotos Orneta zwyciężył w wyścigu wózków. Warto wspomnieć, że czas zwycięscy 17:50 to średnia prędkość 34km/godz. Na drugim miejscu uplasował się Michał Dziuba z Olsztyna, który o długość koła wyprzedził Piotra Małka z GTM Veloactiv Otwock. Wśród pań triumfowała Katarzyna Zubowicz z Wydmin, która stoczyła  zacięty bój z klubową koleżanką Moniką Pudlis. Bieg na 10 km wygrał Paweł Pszczółkowski, czasem 32:54 zrealizował swój przedstartowy cel i wypełnił minimum na Mistrzostwa Polski. Najszybszą kobietą na  tym dystansie była urodzona w Wydminach Beata Bielenica, triathlonistka reprezentująca klub Tri Negu Olsztyn. Trasę 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego najszybciej pokonał Petras Pranckunas z Wilna, wyprzedzając Mariusa Diokasa również z Wilna i Jerzego Martynę z Giżycka. Podium w kategorii kobiet otworzyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Drugie miejsce zajęła Beata Dębowska z Olsztyna, a trzecie reprezentantka Litwy w biegach ultra, Viktotija Tomasevicjene. Najliczniejszym klubem zostali gospodarze, klub Biegam Bo Lubię Wydminy. Każdy uczestnik wydmińskiego biegu otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz symboliczny bochenek chleba. Najlepszym w poszczególnych kategoriach nagrody wręczali przedstawiciele głównych partnerów biegu; biegająca Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Sylwia Jaskulska, Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Prezes Eko Piekarni Wydminy Franciszek Pawłowski, któremu towarzyszył zastępca prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej Stanisław Śledziewski.