III Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny – Misja Profilaktyka – fonoholizm i napoje energetyczne

27 marca 2023 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku odbył się III Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny – Misja Profilaktyka – fonoholizm i napoje energetyczne. Organizatorem Konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, a współorganizatorami przedsięwzięcia Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Komenda Powiatowa Policji w Giżycku.
Jak co roku wsparcie otrzymano również z Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Patronat nad konkursem objęła Pani Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.
W konkursie wzięło udział 6 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego:
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie
– Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kętrzynie
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach
– Szkoła Podstawowa nr 3 w Giżycku
W jury zasiadły: Justyna Matelak – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej
w Giżycku, Adriana Banaszkiewicz-Gałas – Młodszy asystent ds. Promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku, st. asp. Iwona Chruścińska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami praktycznymi, które wykorzystali w zadaniach konkursowych.
Po podliczeniu punktów wyniki są następujące:
1. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Giżycku
2. miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
3. miejsce ex æquo: Specjalny Ośrodek Szklono-Wychowawczy w Giżycku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie.
Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku