Impresje świąteczne – kiermasz LGD9

11 grudnia 2011 roku (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach (ul. 40-lecia PRL 4) odbędzie się trzecia już edycja bożonarodzeniowej imprezy pn. „Impresje świąteczne – Kiermasz LGD9”. Inicjatywa już dwukrotnie została podjęta przez Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9).

Podczas Kiermaszu LGD9 będzie można skosztować lub zakupić świąteczne regionalne potrawy i wypieki oraz ozdoby choinkowe i prezenty dla bliskich – przedstawiciele wszystkich gmin członkowskich Związku Stowarzyszeń LGD9 przygotują świąteczne atrakcje kulinarne oraz oprawę wokalną i muzyczną.
W czasie Kiermaszu LGD9 wystąpią najlepsze chóry i zespoły folkowe obszaru LGD9.

Podczas kiermaszu zaplanowane jest również rozdanie nagród konkursu organizowanego przez LGD9 na najciekawszą inicjatywę pn. „Dobre praktyki, godne naśladowania”. Laureaci otrzymają pamiątkowe certyfikaty oraz tablice, a także nagrody rzeczowe o wartości do 760,00.

W programie kiermaszu:
godz. 10.00 – kiermasz wyrobów świątecznych
godz. 12.00 – rozdanie nagród konkursu „Dobre praktyki, godne naśladowania”
godz. 12.30 – blok artystycznych w wykonaniu zespołów z Węgorzewa, Buder, Pozezdrza, Wydmin, Kruklanek, Miłek, Wilkas, Rynu i Srokowa.

Organizatorzy:
Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!