Informacja z realizacji zadania

29 września 2018 roku – to już widoczna jesień, ale dzień jeszcze ciepły. Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” zrealizowało planowaną od dawna wycieczkę. Program przewidywał udział w warsztatach zdobienia bombek w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie. W tym roku na choince każdego z uczestników zawiśnie własnoręcznie wykonana bombka! Mimo, że na święta Bożego Narodzenia musimy czekać jeszcze trzy miesiące nam udzielił się już świąteczny nastrój.

Kolejnym punktem był Reszel. To piękne miejsce ze średniowieczną zabudową. Należy tam zwolnić! Reszel to Slow City – miasto promujące kulturę przyjemnego, spokojnego życia. W zwolnionym tempie zwiedziliśmy miasteczko i jego najważniejsze zabytki: zamek biskupów warmińskich, gotycki most, część murów z basztami, trzynawowy kościół farny Piotra i Pawła z 1348 r. W drodze powrotnej do Giżycka nie mogliśmy pominąć Sanktuarium w Świętej Lipce. To miejsce można odwiedzać wielokrotnie – jest tego warte. Wysłuchanie koncertu organowego było dodatkową atrakcją.

Naszym przewodnikiem była Pani Anna Wnuk, która przekazała wiele ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc. Powiedzenie, że cudze chwalicie, swego nie znacie potwierdziło swoją aktualność.

Wycieczka była naszym kolejnym wspólnym wyjazdem i wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu miłych wrażeń, radości i odpoczynku.

Wycieczka odbyła się w ramach zadania pn. „Nie daj się stresowi. Otwórz drzwi i wyjdź!” dofinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Zarząd Powiatu w Giżycku.

Tekst i zdjęcia: Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany”