* „Impresje świąteczne – kiermasz LGD9”

15 grudnia 2012 roku (sobota) na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach (ul. 40-lecia PRL 4) odbędzie się IV edycja bożonarodzeniowej imprezy pn. „Impresje świąteczne – Kiermasz LGD9”.

Organizatorem imprezy jest Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Podczas Kiermaszu LGD9 będzie można skosztować lub zakupić świąteczne regionalne potrawy i wypieki oraz ozdoby choinkowe i prezenty dla bliskich. W czasie Kiermaszu LGD9 wystąpią najlepsze chóry i zespoły folkowe obszaru LGD9.
Podczas kiermaszu zaplanowane jest również rozdanie nagród konkursu organizowanego przez LGD9 na najciekawszą inicjatywę pn. „Dobre praktyki, godne naśladowania”. Laureaci otrzymają pamiątkowe certyfikaty oraz tablice, a także nagrody rzeczowe o wartości do 760 zł.