IV Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych

15 czerwca 2022 r. w Ośrodku Sportów Wodnych „Zofiówka” w Rynie odbył się IV Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Ryńskim Stowarzyszeniu Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” w Rynie.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Fundacji PZU Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU, Miasta i Gminy Miasto Ryn, stowarzyszenia RYSIPON „Dar Serca” oraz darczyńców.

Honorowy Patronat Wydarzenia objął PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podczas 3-dniowego wydarzenia odbyło się wiele integracyjnych zajęć i atrakcji dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej m.in. warsztaty artystyczne, warsztaty hortiterapii, zabawy i animacje, malowanie na polanie, zwiedzanie zamku w Rynie, koncert szantowy, zajęcia z alpakami, ścianka wspinaczkowa oraz zwieńczenie 3-dniowej imprezy – Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych.

Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych Gości: Starosta Giżycki, Wicestarosta Giżycki, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn wraz z przedstawicielami Gminy Ryn, Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rynie, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rynie, Dyrektor Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, Prezes Zarządu Ryńskiego Stowarzyszenia Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych RYSIPON „Dar Serca” w Rynie, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy RYSIPON „Dar Serca” w Rynie, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rynie, Przewodnicząca Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rynie.

Podczas Przeglądu swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy z 14 placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie – gospodarze, Caritas Diecezji Ełckiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gołdapi, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostródzie, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 2, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mikołajkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Górowie Iławeckim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Elblągu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Mazurskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolnie oraz gościnnie Środowiskowy Dom Samopomocy przy RYSIPON „Dar Serca” w Rynie.

Wszystkie ekipy zaprezentowały wspaniale swoje umiejętności wokalne.

Źródło informacji: Ryńskie Stowarzyszenie Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” w Rynie