IV miejsce siatkarek z II LO w Mistrzostwach Województwa

19 kwietnia br. w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Siatkówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz gospodarza IV LO z Elbląga w turnieju uczestniczyli: II LO z Giżycka, V LO z Olsztyna, II LO z Elbląga. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z ubiegłorocznym mistrzem województwa II LO z Elbląga. Mecz zgodnie z przewidywaniami układał się pod dyktando elblążanek, które zdominowały nas zagrywką mimo wsparcia rzeszy naszych kibiców, a było ich ok. 40, nie utrzymaliśmy przyjęcia. W następstwie wkradł się niepokój, brak koncentracji drugoligowe doświadczenie Elblążanek było bardzo widoczne, ulegliśmy w tym spotkaniu (0:2). Kolejne spotkania miały podobny przebieg. Niestety szkolnym drużynom w starciu z drużynami klubowymi trudno jest nawiązać wyrównaną walkę.

V LO Olsztyn – IV LO Elbląg (0:2)
II LO Giżycko – IV LO Elbląg (0:2)
II LO Elbląg – II LO Elbląg (2:0)
II LO Elbląg – V LO Olsztyn (2:0)
V LO Olsztyn – II LO Giżycko (2:0)

Wyniki:
I miejsce – II LO Elbląg
II miejsce – IV LO Elbląg
III miejsce – V LO Olsztyn
IV miejsceII LO Giżycko

Mam nadzieję, że potraktujemy to jako dobrą lekcję siatkówki i motywację do jeszcze cięższych treningów. Ada Wąsik została wyróżniona spośród zawodniczek drużyny, jednak na pochwałę zasługuje cały zespół. Ten sezon był dla nas bardzo dobry dziewczęta wykonały ponad plan zwyciężały w wielu turniejach, przed nami kulminacja sezonu czyli wyjazd 7 czerwca na międzynarodowy turniej do Kwerfurtu w Niemczech.

Tekst: Edward Maksym

Skład zespołu: Martyna Gilewicz, Anna Andrzejewska, Anna Wójcik, Sandra Bartczak, Ada Wąsik, Justyna Jeżowska, Sylwia Mikusek, Anita Ziemba, Magda Tralewicz.
Trener: Edward Maksym