IV Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego

W minioną sobotę 23 kwietnia 2022 r. na strzelnicy sportowej w Rynie odbyły się IV Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego organizowane przez Powiat Giżycki oraz Sekcję Strzelecką SOKÓŁ Ryn. Udział wzięły drużyny z Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, Węgorzewa, Grupa Żeglarska HALS z Rynu i Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku. Poziom strzelających był wysoki i wyrównany a przy tym i zabawa doskonała. Nie było łatwo walczyć z drużynami trenującymi strzelectwo, ale Zespołowi Szkół Zawodowych udało się zdobyć V miejsce. W trakcie zawodów rozegrano 3 konkurencje. Najpierw zawodnicy oddawali 10 strzałów z karabinka bocznego zapłonu 22lr do tarczy, następnie 5 strzałów do biathlonek. Ostatnią konkurencją było 5 strzałów z karabinu centralnego zapłonu ak-47. Do uzyskania było 175 punktów. Drużyna w składzie Jakub Cudakiewicz, Mateusz Kunicki – uczniowie klasy 3aTż oraz Krystian Kolasiński – z klasy 2a BS wystartowała odważnie i z każdą konkurencją z coraz lepszym wynikiem. Choć naszym uczniom przyszło startować wśród zawodników trenujących strzelanie i uczniów klas mundurowych zajęli jako drużyna V miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej bardzo wysokie IV miejsce zajął Krystian Kolasiński. Do podium zabrakło mu 7 punktów (co na pewno było wynikiem tremy w pierwszej konkurencji, drugą wykonał bezbłędnie, a w trzeciej stracił tylko 2 punkty – trzeci wynik konkurencji) pokonał zarówno uczniów z klas mundurowych, jak i trenujących na co dzień strzelectwo zawodników innych drużyn. Szczegółowe wyniki na www.kssokol.pl Sądząc po osiągniętych wynikach i zaangażowaniu zawodników mamy potencjał na znacznie lepsze wyniki w przyszłych edycjach mistrzostw.

Źródło informacji: Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku