IX Marszobieg dla autyzmu

W sobotę, 13 kwietnia br. odbył się „IX Marszobieg dla autyzmu” pod Honorowym Patronatem Starosty Giżyckiego, współfinansowany przez Powiat Giżycki w ramach udzielonego stowarzyszeniu grantu. Organizatorem marszobiegu już od 9 lat jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych – „Podaruj dziecku radość”. Mieszkańcy powiatu giżyckiego, jak co roku, nie zawiedli i bardzo licznie pojawili się na Marszobiegu.

W Marszobiegu wzięli udział: Senator RP Jolanta Piotrowska, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Członkini Zarządu Powiatu Beata Kurowicka, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Małgorzata Czopińska, Zastępca Dyrektora PZOSiPO Ryszard Należyty, Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie giżyckich placówek oświatowych, którzy włączyli się aktywnie w to ważne dla społeczeństwa wydarzenie.

Na Pasażu Portowym odbyła się zbiórka. Rozgrzewkę przeprowadziła Pani Aleksandra Marciniak i dzieci ze Szkoły Tańca „Flesz”. Po rozgrzewce zgromadzeni uczestnicy ruszyli najpierw maszerując ulicami: Kolejową, Nadbrzeżną, mostem obrotowym, przy Hotelu St. Bruno a za Parkiem Rogera Goemaer’a niektórzy z nich rozpoczęli bieg na Wzgórze Św. Brunona. Na trasie Marszobiegu rozdawano ulotki dotyczące autyzmu, powtarzano okrzyki – hasła dotyczące autyzmu. Na niebieskiej mecie na wzgórzu czekała na wszystkich maskotka Miś oraz liczne atrakcje – zabawy dla dzieci z animatorką „Świat zabawy”, spotkanie z alpakami, ścianka wspinaczkowa, atrakcje żołnierzy 41 Batalionu Obrony Pogranicza w Giżycku, wspólne malowanie plakatu pod hasłem „Razem dla autyzmu”. Można było też skorzystać z porad specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku. Wydarzenie zakończył poczęstunek (ciasta, kawa, herbata, kiełbaski z grilla) przygotowany przez członków stowarzyszenia.

Liczny udział mieszkańców powiatu giżyckiego w pięknych niebieskich koszulkach, z niebieskimi balonami i innymi gadżetami, uświetnił obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Zadanie „IX Marszobieg dla autyzmu” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.