…jadą goście, jadą…. z Litwy

c

W dniach 31.08-06.09 br. w ryńskiej bazie – Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych na zaproszenie Powiatu Giżyckiego gościła 40 osobowa grupa młodzieży z Domu Dziecka i Szkoły Specjalnej  w Solecznikach (Litwa).

Przez tydzień korzystając z pięknej pogody aktywnie spędzali czas żeglując, zwiedzając Giżycko z Wieżą Ćiśnień, Zamek Ryński i Świętą Lipkę. Odbyli też rejs statkiem po okolicznych jeziorach i kanałach. Gościli także w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, gdzie zapoznali sie z  jej infrastrukturą a opiekunowie min. z metodami pracy placówki.

czas wolny
a b

nowe wyposażenie SOS-W

c

grupa w całej okazałości na nowych schodach SOS-W

Wypoczywających odwiedzili – rozmawiali a nawet śpiewali przy ognisku: Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdzewski i Przewodniczące: Rady Powiatu Krystyna Kralkowska i Rady Miejskiej w Giżycku Małgorzata Cziopińska.

Pobyt młodych ludzi o polskich „korzeniach” został uświetniony przez ludzi dobrej woli. Program turystyczno-rekreacyjny wsparła finansowo grupa radnych powiatowych i miejskich.
Podziękowania należą się też Panom: Mirosławowi Gostomskiemu, Henrykowi Górnemu, Dariuszowi Gajownikowi i Pani Katarzynie Niewiadomskiej za „osłodzenie” zwiedzania nadbrzeżnej części miasta.